Türk Otomotiv Sanayicisinin Dergisi“Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketleri” Belirlendi

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 17.01.2019 12:18:00

Deloitte Private tarafından Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen “Best Managed Companies” programının kazananları AROMSA, ASAV, Defacto, Domino Tekstil, ISM Makine, Karaoğlu Peyzaj, Mikropor, Nobel İlaç, Profen ve TAYSAD üyeleri Kross Otomotiv, TKG Otomotiv oldu. “Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketleri” unvanını almaya hak kazanan bu şirketler; yarattıkları başarı hikayeleri ve ülke ekonomisine katkılarıyla öne çıktı.

En İyi Yönetilen Şirketler’ programı, Türkiye’nin büyük ve orta ölçekli özel şirketleri ile aile şirketleri ve girişimcilerine hizmet veren Deloitte Private tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirildi. Türkiye’de bulunan şirketlerin yönetim performanslarının, uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde değerlendirilmesinin yanı sıra, ulusal şirketler arasında iyi yönetim mekanizmaları hakkında farkındalık yaratılmasının hedeflendiği programın ödül töreni, 26 Kasım 2018 tarihinde Çırağan Sarayı’nda yapıldı.
Ali Koç’un başkanlığını üstlendiği ve Ali Sabancı, Ebru Özdemir, Emre Zorlu, Hamdi Akın, Hanzade Doğan Boyner, Lucien Arkas, Ömür Tan, Umran İnan ve Ümit Boyner’in yer aldığı jüri tarafından belirlenerek “Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketi” unvanını almaya hak kazanan 11 şirket ödüllerini aldı.
Best Managed Companies programı 1993 yılında ilk kez Kanada’da uygulanmaya başlamış ve ülkenin önde gelen iş dünyası ödül programlarından biri olmuştur. Program, Kanada’dan sonra İrlanda, Hollanda, Belçika, Şili ve Meksika’da hayata geçirilmiştir. Türkiye’de ise Koç Üniversitesi’nin işbirliği, TAİDER ve TİDE’nin iş ortaklıkları ve QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda, bu sene ilk kez hayata geçiriliyor.
Şirketlerin uluslararası en iyi yönetim uygulamaları çerçevesinde kurumsallaşma yolculuğuna destek olmayı amaçlayan Best Managed Companies programı, şirketlerin yönetim performanslarının strateji, yetkinlik, adanmışlık ve finansal performans kriterlerinde değerlendirilmesini temel alır. Deloitte bu dört pratiğin en iyi yönetilen şirketler tarafından uygulandığını ve bu şirketlerin diğerlerinden ayrılıp kalıcı üstün performans sergilediklerini gözlemlemiştir.

E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz