BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiMaysan Mando AŞ Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Ürün geliştirme ve tasarıma odaklanmış durumdayız”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 18.06.2017 10:53:00

Maysan Mando olarak, kurulduğumuz günden bu yana Ar-Ge ve inovasyon odaklı üretim modeli benimseyerek, ürün geliştirme ve tasarıma odaklanmış durumdayız.

Sürekli bir yarış halinin olduğu küresel piyasa koşullarında, firmalar hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun; rakiplerine göre rekabette öne çıkmak adına birbirinden farklı stratejiler üzerine yoğunlaşmaktadır.
Özellikle Endüstri 4.0 ile birlikte sık sık karşımıza çıkan ve üretim faaliyetlerindeki verimlilik esaslı, çevreyi önceleyen, katma değere sahip, işlevselliğin ön planda olduğu ve yenilikçi tasarıma odaklanan yaklaşımların, müşteri/son tüketici nezdinde çok daha fazla tercih edildiği görülüyor.
Nitekim sürdürülebilir başarıya önem verip, kendi markasını uluslararası düzeyde hep daha iyi seviyede konumlandırmak adına yenilikçi çalışmalar yürüten firmalar, bu inovatif bakış açısı sayesinde farklılaşmayı başarmaktadır.
Rekabetin en yoğun yaşandığı sektörlerin başında gelen tedarik sanayi açısından da süreci ele aldığımızda, markalaşmaya ağırlık vermek suretiyle, Ar-Ge & inovasyon öncelikli çalışmalara yönelmek, bu noktada öncelikli kriterler arasında yer alıyor.
Yanı sıra; ürün geliştirme, yazılım teknolojileri, proses gelişimi, verimlilik, katma değerli üretim ve kaliteden asla ödün vermeme gibi etmenleri mutlaka göz önünde bulundurmak ve mevcut süreçleri bu faktörlere göre şekillendirmek de büyük önem taşımaktadır.
Tüm bu etmenler, rekabette farklılaşmak ve küresel piyasalarda kararlı bir duruş sergileyerek var olabilmek noktasında, firmalara hedefleri doğrultusunda orta ve uzun vadede önemli kazanımlar sağlamaktadır.
Öte yandan, Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi olan ve yenilikçi bakış açısı sayesinde de sektöre ciddi katma değer sağlayan Maysan Mando olarak, kurulduğumuz günden bu yana Ar-Ge ve inovasyon odaklı üretim modeli benimseyerek, ürün geliştirme ve tasarıma odaklanmış durumdayız.
Toplam kalite yönetim biçimiyle birlikte, üretimde sıfır hata prensibi, yüksek otomasyona dayalı rekabet gücü ve müşterilerimizle kurduğumuz memnuniyete dayalı güçlü etkileşim sayesinde, bugüne dek küresel düzeyde önemli çalışmalara imza attık. Bu çerçevede özellikle patent/faydalı model çalışmalarına da büyük önem verdiğimizi ifade edebilirim.
Öyle ki aftermarket ve OEM’de market lideri, küresel market oyuncusu olmak gibi hedeflerimiz doğrultusunda, üretimlerimizde tasarım ve kaliteye öncelik vermeye devam ederek, güvenliği ve konforu bir arada sunmaktayız.
Özellikle büyük önem verdiğimiz Ar-Ge faaliyetleri doğrultusunda, Türkiye’deki ilk 10 Ar-Ge Merkezi arasında yer almak adına çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.
Bünyemizde yer alan Ar-Ge Merkezimiz, global rekabetçilik anlayışımız, proses kabiliyetimiz, seçkin tedarikçi ve bayii ağımız ve genişletilmiş ürün gamımızla birlikte, Maysan Mando olarak ülkemize ve sektöre değer katacak çalışmalara devam etmeyi amaçlıyoruz.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz