BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiEcoplas Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı: “Tedarikçilerin teknoloji seviyesi, iş yapış biçimi giderek gelişecek”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.03.2017 16:33:00
Ecoplas Otomotiv 2009 yılında oluşturduğu 2023 Vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.
Ecoplas Otomotiv 2009 yılında oluşturduğu 2023 Vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. 2023 Vizyonuna ulaşabilmek için hazırlanan 5 yıllık Stratejik Planı, değişen çevresel faktörler, teknolojik gelişmeler, müşteri ihtiyaçları, şirket içi dinamikler ve ekonomik gelişmeler paralelinde her yıl yeniliyoruz. Stratejik Plan ile uyumlu yıllık şirket Hoshin’i hazırlıyoruz ve şirket çalışanlarımızın her biriyle tüm detayları paylaşıyoruz. Yani tüm şirket aynı yönde geleceğe yürüyor diyebiliriz.
 
Genç olan şirketimiz ilk aşama hedeflerine başarıyla ulaştı, artık Ar-Ge grubumuzu kurarak mevcut teknolojileri kullanan şirket modelinden yeni teknolojileri geliştiren şirkete doğru ilk adımlarımızı atıyoruz. 2023 yılında otomotiv plastik parça ve sistemleri için özgün teknoloji ve ürün tasarımları olan, Türkiye’de en az 4 OEM ile çalışan ve ilk 750 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firma olma yolunda ilerliyoruz.
 
Ecoplas Otomotiv kendi alanında Teknoloji Yol Haritasını oluşturdu ve Proje Yönetimi ve Mühendislik ekibini desteklemek üzere 2017 yılında Ar-Ge yapılanmasını oluşturmak üzere çalışmalara başladı.  2023 vizyonuna ulaşmak için artık önceliğimiz Ar-Ge olacaktır. Biz ürün Ar-Ge çalışmalarına  paralel olarak rekabette avantaj getirecek üretim teknolojilerini de kapsayacak şekilde planlama yapıyoruz.
 
Otomotiv sektöründe gelecek, bir tarafta çevre bilincinin artışı ile oluşturulan kanuni zorunluluklar ve diğer tarafta petrol sorunu ile oluşan alternatif enerji kaynakları tarafından şekillendiriliyor. CO2 seviyesinin iyileştirilmesi için araçların hafifletilmesi gereği, yüksek mukavemetli çeliklere, alüminyum, magnezyum veya kompozit malzemelere yönelim de arttıracak. Petrol, gaz ve kömür en büyük enerji kaynağımız olmasına rağmen 2050 yılları sonrasında, bu üç tip enerji kaynağında radikal azalma olacak.
 
Potansiyel petrol sorununa karşılık, elektrikli araçlar ve bu araçlar için gerekli bataryaların geliştirilmesi gittikçe önem kazanıyor. Güvenlik beklentileri her geçen gün artıyor, otonom araçlar yani kritik bir durumda sürücüden bağımsız ilgili fonksiyonların devreye gireceği araçlardaki çalışmalar hızla devam ediyor. Araçlar diğer araçlarla ve altyapıyla haberleşirken aynı zamanda araç üreticisi veya servis merkezleriyle de temas halinde olması için değişik çalışmalar yürütülüyor.
 
Otomotiv sektörü ve tedarikçiler tüm bu gelişmelerden büyük oranda etkilenecekler. 20 yıl sonra tedarik sanayinin teknoloji seviyesi, iş yapış tarzı ve insan kaynağı mevcut seviyesinden çok ileride olacak.
 
Bilindiği üzere insanlığın önünde büyük problemler var;  2050 yılında dünya nüfusu 9 milyara ulaşacak ve nüfusun yüzde 70’i şehirlerde yaşayacak, ortalama yaş 26’dan 36’ya yükselecek yani nüfus daha yaşlı olacak, sıcaklık bugüne göre 2 derece artacak ve tüm enerji kaynakları azalıyor olacak. Biz mühendislerin ve sanayicilerin görevi,  bu problemlerin ortadan kal- dırılması için bıkmadan usanmadan çalışmak olmalıdır. Otomotiv sektörü bu açıdan öncü sektörlerden birisidir ve tüm sektör gelecek için çalışmaya devam ediyor, biz de Ecoplas Otomotiv olarak üzerimize düşeni mutlaka yerine getireceğiz.
Şahin Motor Yatakları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aysu: “Ülkemizde yenileme pazarı büyük bir role sahip”
25.05.2018
Alternate Text
Jantsa Yurtiçi Satış Müdürü Erdal Eleman: “Ürünlerimizdeki katma değeri yükseltmeliyiz”
25.05.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sektörün değer zinciri, teknolojik değişime uyum sağlamalı”
25.05.2018
Alternate Text
Frost & Sullivan Mubarak Moosa: Yenilikçi bakım çözümleri tasarlayarak yeni iş modellerine odaklanmak
25.05.2018
Alternate Text
Karland Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Orgun Keskin: “Bilgi ve teknolojiye yatırım yapanlar bir adım önde olacaklar”
25.05.2018
Alternate Text
Sismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Başkanı Rıza Şahin: “İnovasyon temelli itici güçler iş modellerini belirliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Mapa Makina Yurt İçi Pazarlama Müdürü Hüseyin Muratoğlu: “Nitelikli iş gücü ve Ar-Ge küresel rekabette fark yaratıyor”
25.05.2018
Alternate Text
Nexus Automotive CEO’su Gael Escribe: “Değişime öncülük etmelisiniz”
25.05.2018
Alternate Text
Wolk Aftersales Kıdemli Danışmanı Zoran Nikolic: “Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir pazar yaratmalıdır”
25.05.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Dönüşüm derken kendimizi mi kandırıyoruz”
25.05.2018
Alternate Text
Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Araç teknolojisinin gelişimi, yenileme pazarını etkiliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Ditaş Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Ertürk: “Sürdürülebilir üretimi destekleyecek politikalar geliştirilmelidir”
25.05.2018
Alternate Text
Temot International Autoparts GmbH Başkanı ve CEO'su Fotios Katsardis: “Pazarda E-ticaret kendini geliştiriyor”
25.05.2018
Alternate Text
Schaeffler Automotive Aftermarket Ülke Direktörü Abdullah Yavuz: “Tedarik sanayini destekleyecek her adım yenileme pazarını geliştirir”
25.05.2018
Alternate Text
LMC Automotive, Global Satış Tahminleri Direktörü Jonathon Poskitt: “Artan mobilite talepleri yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartabilir”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Sadece Otomotiv Değildir
25.05.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz