BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiTofaş CEO'su Cengiz Eroldu: “Yaratıcılık ve sürekli yenilenme başarının anahtarı olacak”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.03.2017 16:03:00
Tofaş, 2016 yılında, özellikle Egea Ailesi’nin Avrupa pazarlarındaki başarısı sayesinde, Türkiye’de üretim ve ihracat rekorlarını kırdı. Talepteki artış paralelinde kapasitesini yıllık 400 bin adetten, 450 bin
Tofaş, 2016 yılında, özellikle Egea Ailesi’nin Avrupa pazarlarındaki başarısı sayesinde, Türkiye’de üretim ve ihracat rekorlarını kırdı. Talepteki artış paralelinde kapasitesini yıllık 400 bin adetten, 450 bin adede çıkarttı.
 
Bu düzeydeki bir üretimi layıkıyla yapmaya devam etmek, tüm tedarik zincirimiz için başlı başına bir meydan okumadır. 2017 yılındaki önceliğimiz, bu amaca yönelik odaklanmayı kaybetmeden, 2023’ten sonraki on yılı şekillendirmek üzere çalışmak olacak.
 
Otomotiv, uzun vadeli proje ve çalışmaların egemen olduğu bir sektördür. Yeni bir model için karar verilmesi ve ürünün geliştirilmesi 3-5 yıllık bir zaman dilimini kapsar; küresel düzeyde geçerli olan yetkinlikleri geliştirmek veya yeni bir fabrika yatırımı yapmak ise çok daha uzun süreler gerektirir. Bu nedenle karar süreçlerinde uzun vadeli eğilimler; günlük değişkenliklerden daha fazla ağırlık taşır. Sektörün küresel gelişimi de bölgeler arasında önemli farklılıklar gösterir. Biz önümüzdeki on yıla, uzun vadeli eğilimlerin ışığında ve bölgesel farklılıkların yol açtığı farklı ihtiyaçları dikkate alarak hazırlanıyoruz.
 
2027 yılında kesin olarak nasıl bir dünya ile karşı karşıya olacağımızı bilmiyoruz. Ama küresel demografinin değişimi, teknolojideki gelişmeler ve bunun iş dünyası ile tüketici alışkanlık ve beklentilerine olan etkileri ve şekillenmekte olan yeni küresel dengeler nedeniyle, çok farklı olacağını biliyoruz. Artan tüketici beklentileri ile güvenlik ve çevre bağlantılı regülasyonlara uyum sağlarken, maliyetlerin rekabetçiliği ve pazara yönelik esneklik önemini artıracaktır. Bu nedenle tüm tedarik zincirinin, ekosistemiyle birlikte, yaratıcılık ve sürekli yenilenme becerisini yapısal hale getirmesi, başarının anahtarı olacaktır.
 
Yeni ürün yelpazemizi ortaya çıkartacak olan tasarım ve Ar-Ge yetkinliklerinin artırılması; tedarik zincirinin, küresel pazarlar için bu üretimi desteklemesi gündemimizdeki en önemli konular arasında bulunuyor. Aynı zamanda, ortağımız Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) küresel Ar-Ge ağının bir parçası olarak, teknoloji geliştirme yetkinliklerimizi iyileştirmek de bu ufkun bir parçasını oluşturuyor. Artan küresel rekabet ortamında, işleri doğru yapmaktan çok, doğru işleri yapmak önem kazanıyor. 
 
Önem verdiğimiz bir diğer konu; çalışanlarımızın yetkinliklerini, geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeleri için uygun  ortamlar yaratmak. Yeni on yılı, farklı bir yönetim anlayışı ile karşılamak durumundayız.n
 

 

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz