BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin Dergisiİnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci: “Ortaya çıkan her yeni teknoloji başka bir çok değişime zemin hazırlıyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 8.03.2017 18:06:00
İnci Holding olarak bu yıl 65. yaşımızı kutluyoruz.

İnci Holding olarak bu yıl 65. yaşımızı kutluyoruz. İnci Holding şirketleri köklü geçmişlerinden aldıkları güçle kesintisiz üreten, üretiminin yüzde 67’sini 80’in üzerinde ülkeye ihraç eden kuruluşlardır. Geçmişte olduğu gibi 2027’ye giden yolda şirketlerimiz stratejilerimiz doğrultusunda büyümeye devam edecekler. Akü ve jant üretimimizle ağırlık olarak yer aldığımız otomotiv yan sanayinde, ihracat gücümüzle de uluslararası pazarlarda rekabet ediyoruz. Önceliğimiz, yüzbinlerce kişiye doğrudan ya da dolaylı istihdam sağlayan ve küresel markalara hatasız üretim yapan bir sektörde sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve üretimlerimizle bu sektöre ciddi katkıda bulunmaya devam etmek. Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz yeni ortaklıklar 2027 için hazırlık adımlarıdır.

 
İnci Holding, yıllardır sürdürülen başarılı yabancı ortaklıklar çerçevesinde, jantta dünyanın en büyük üreticisi Brezilyalı Maxion, aküde Japon devi GS Yuasa ile otomotiv yan sanayi sektöründe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. İnci GS Yuasa ile 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım hedefi açıkladık ve yatırımlarımıza 2016 yılında başladık. 
 
Bu gelişmeler, İnci Holding’in son 10 yıllık dönemde, yılda ortalama yüzde 15 büyümesini sağladı. 2027 stratejilerimizi de sürdürülebilir büyümenin devamlılığı ve verimlilik odaklı çalışmalar üzerine yoğunlaştırdık. 
 
Otomotiv sektörü tüm pazarlarda başarılı bir yılı geri bıraktı. Ancak dünya pazarlarının içinde bulunduğu ekonomik ve jeopolitik güçlükler temkinli olmamızı gerektiriyor. Teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmeler, insan hayatını ve beklentilerini hızla etkileyip değiştiriyor. Bunun sonucu tasarım ve tedarik sanayine yansıyan gelişmeler hem değişimi izleyip, hem de aynı hızda adapte olmamızı gerektiriyor. Dünyada otomotiv sektöründe birbirleriyle konuşan araçlar, sürücüsüz araçlar ve otonom sürüş teknikleri gibi konularda teknolojiler hızla gelişiyor. Türkiye tedarik sanayinde çok güçlü konumdadır. Bu gücünü kaybetmeden, yeni ihtiyaçlara cevap verecek alanlara yatırımları gerçekleştirerek, müşterilerinin taleplerine cevap vermek durumundadır. Yeni teknolojileri içeren ürünleri mutlaka geliştirmek ve üretmek durumunda yız. Otomotiv ve yakıt teknolojilerindeki değişim, uzun vadede sektörün genel dinamiklerinde sebep olacağı farklılaşma boyutu ile trend belirleyici bir faktör olacaktır. 
 
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yıkıcı teknolojilerin (distruptive technologies) ortaya çıkış hızları ve hayatımıza etkileridir. Son 10 yılda inanılmaz bir hıza ulaşmıştır ve her yeni ortaya çıkan teknoloji, başka bir çok yenisine zemin hazırlamaktadır. Hangi teknolojilerin hayatımızda kalıcı olacağını ayırt etmeye çalışırken, aynı zamanda bu teknolojileri kullanarak veya yenilerini yaratarak ürün geliştirmelerimizi, Ar-Ge çalışmalarımızı yapmamız gerekmektedir. Ucu açık bu alanda ya- tırım da yapmamız gerekmektedir. Yatırımlarımızı kısa ömürlü olabilecek bir alana yapma riski ise çok fazladır. Bu n e d e n l e her zamankinden daha fazla teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip etmeliyiz.
Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz