BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin Dergisi2027'ye ne kadar yakınız?

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 8.03.2017 17:52:00
Eski çağlardan bu yana insanoğlu, geleceği hayal etmeye; geleceğin teknolojilerini tahmin etmeye çalışıyor. Bilim ve teknoloji baş döndürücü değişim hızını sürdürdükçe, gelecek öngörüleri de devam edecek.

Eski çağlardan bu yana insanoğlu, geleceği hayal etmeye; geleceğin teknolojilerini tahmin etmeye çalışıyor. Bilim ve teknoloji baş döndürücü değişim hızını sürdürdükçe, gelecek öngörüleri de devam edecek. Ulaşım sektörü de son zamanların teknolojik gelişmeleri karşından önemli bir değişim geçiriyor. Bu değişimin şiddetini tam olarak tahmin etmek güç olsa da, değişen iş modellerinin rekabeti de artıracağı kesin.

Bu sayımızda 2027 görüşlerine yer verdiğimiz sektörün önde gelen yöneti­cileri tüm tedarik zincirinin, ekosistemiyle birlikte, yaratıcılık ve sürekli yenilenme becerilerini yapısal hale getirmesinin, başarının anahtarı oldu­ğuna değindiler.

Yine görüşlerine yer verdiğimiz değerli yöneticiler araç hafifletme, araç elektrifikasyonu, otonom sürüş ve çevre gibi faktörlerde yol ha­ritası olmayan şirketlerin gelecekte şanslarının düşük olacağı konu­sunda hemfikirler.

Üretme cesareti

Bu sayımızda, eğitimci ve sanatçı Hüsamettin Koçan’ı biz sayfalarımız­da, O da bizi atölyesinde ağırladı. Hüsamettin Koçan; “Bizim çocukların eğitiminde iki şey eksik kalıyor; birincisi çocuğa sorumluluk verilmiyor, ikincisi çocuğun vicdan muhasebesinin oluşması, vicdanının gelişme­si engelleniyor. Çocukta adalet duygusunun oluşması lazım. Bu; akılla ve sorumluluk duygusuyla olur. Anadolu’ya giderseniz orada bir ço­cuk saman taşıyorsa; küçük olanın küçük sepeti vardır, ortancanın daha büyük sepeti, büyüğün büyük sepeti, saman taşımak onun da işi, çocuk da doğal olarak üretimin bir parçası his­seder kendini ve üretim o nedenle korkutmaz onu. Üretme cesareti odur, ama ezileceği bir yükü onun üzerine asla koymazlar” dedi.

Sektörümüz geleneklerinden aldığı üretme cesaretiyle geleceğe umutla bakıyor...

Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere...

SEVGİ ÖZÇELİK

TAYSAD KURUMSAL İLETİŞİM UZMANI

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz