BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiOtomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri Osman Sever: “Otomotiv ekosistemi büyük bir dönüşüm yaşıyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 1.11.2017 15:55:00

Dijital dönüşüm süreci ile birlikte üretim tesisleri ve ürünlerde bulunan yazılım altyapısının ve elektronik kullanımının artması bekleniyor. Otomotiv ana sanayiine girdi sağlayan tedarikçi firmalarda ciddi bir dönüşüm yaşanmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Dijital dönüşüm süreci ile birlikte üretim tesisleri ve ürünlerde bulunan yazılım altyapısının ve elektronik kullanımının artması bekleniyor. Otomotiv ana sanayiine girdi sağlayan tedarikçi firmalarda ciddi bir dönüşüm yaşanmasını beklemek yanlış olmayacaktır. Teknoloji geliştiren veya sağlayan firmaların otomotiv sanayiinde yeni roller üstlenmesi söz konusu olacaktır. Bu çerçevede otomotiv ekosisteminin tamamen bir dönüşüm yaşayacağı aşikar.
Dijitalleşme sonucu artık bir ülkenin yönlendirmesinden bahsetmek çok  mümkün değil. Teknoloji geliştirme ve marka kabiliyeti olan ülkelerin öne çıkacağını değerlendirmek  yanlış  olmayacaktır.  Türk otomotiv sanayii bugün ulaştığı noktada; mühendislik ve üretim becerisinin yanı sıra kalite ve verimlilik esaslarında küresel alanda kendisini ispat etmiş önemli bir oyuncu konumunda yer alıyor. Hızlı bir dönüşüm içinde olan dünyamız, gelişen teknoloji, artan müşteri beklentileri ve değişen tüketici ihtiyaçları çerçevesinde otomotiv sanayiini de bir dönüşüm eşiğine taşımış durumda. Endüstri 4.0 diye adlandırılan dijital dönüşüm süreci küresel platformda otomotiv sanayiinin kurallarının baştan yazılması anlamını taşırken bu dönüşüme ayak uyduramayan ülkeler rekabetçilikte geride kalacaktır. Ülkemiz ekonomisine sağladığı önemli katkı sebebiyle otomotiv sanayiimizin rekabetçiliğinin sürdürülebilir kılınması, dijital dönüşüm sürecinin başarı ile yönetilmesi önümüzdeki dönemde aşılması gereken en önemli eşik konumunda.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz