BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBenteler Genel Müdürü Çağatay Dündar: “Hafif sistemler öncelikli meselemizdir”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 2.11.2017 11:56:00

Dünyanın farklı bölgelerindeki büyük araç üreticileri ile çalışıyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyim ve tecrübemizle, e-mobilite için zorunlu olan bileşenleri kapsayan geniş bir portföyümüz var. Ürün portföyümüzün yüzde 85’i motor seçiminden bağımsızdır.

Elektro-mobiliteyi bir fırsat olarak görüyoruz
Otomotiv sektöründe elektriğin kullanımı sürekli gelişme gösteriyor ve bu gelişim sürdürülebilirlik, emisyonların azaltılması ve hafif araç üretimi gibi trendlerle güç kazanıyor. Biz elektro-mobiliteyi bir fırsat olarak görüyoruz. Çünkü sahip olduğumuz uzmanlık ve ürünler, süspansiyon, hafif araç üretimi, malzeme sağlamlığı ve güvenlik alanlarında kullanılmaktadır. Örneğin, şasimizin sağlamlığı çok beğeniliyor, çünkü elektrikli ulaşım ile ilgili tüm fikirlerin ortak bir noktası var: Sürmek için sağlam bir kasaya ihtiyaçları var.
e-mobilitenin tüm bileşenlerini üretiyoruz
Tüm ürünlerimizde, temelde elektrikli ulaşım özelliklerinden faydalanıyoruz. Şu anda bile mühendislikten tasarıma, simülasyon ve optimizasyondan üretim ve hizmetlere kadar e-mobilitenin tüm bileşenlerini üretiyor ve bunları entegre ediyoruz. Dünyanın farklı bölgelerindeki büyük araç üreticileri ile çalışıyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyim ve tecrübemizle, e-mobilite için zorunlu olan bileşenleri kapsayan geniş bir portföyümüz var. Ürün portföyümüzün yüzde 85’i motor seçiminden bağımsızdır.
Genel olarak ağır aküler nedeniyle hafif sistemler öncelikli meselemizdir. Örneğin, burada çok hafif, buna rağmen dayanıklı bir akü depolama sistemi geliştirdik. Bu sistemle, aracın ağırlığını azaltıp elektrikli ulaşıma katkı sunduk. Bugün bile, dünyanın en büyük elektrikli araç akü depolama sistemleri üreticilerinden birisiyiz. Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinin seri üretimli üçlü akü depolama sistemlerini biz yapıyoruz.
Ayrıca, yolcuların güvenli ve korunmuş bir şekilde seyahat ettikleri sürüş mekanlarına ait konseptleri unutmamak gerek. Dolayısıyla, yüksek güvenlikli emniyetle ilgili yapısal bileşenler de burada kullanılmaktadır.
Pazarda motor ve egzoz sistemleri portföyümüzün sürekli geliştiğini ve bu büyüme trendinin sürekli artacağını görüyoruz. Çünkü, Almanya’daki araçların çoğu yanmalı motorlu araçlar olmaya devam edecek. BENTELER’in akü soğutmayla ilgili ilk ürünleri akülü arabalar (BEV) ile ilgili olarak müşterilerin beğenisine sunuldu bile.
Uzun yıllardır dünyanın önde gelen ilk 10 araç üreticisiyle işbirliği yapıyoruz.
Elektrikli ulaşım bizim için büyük bir fırsat olacak. Çünkü, şu anda bile akü tablaları gibi yapısal bileşenler, çarpma yönetim sistemleri, şasi modüllerinin montajı ve termal yönetim alanında uzmanlık sahibiyiz. Uzun yıllardır dünyanın önde gelen ilk 10 araç üreticisiyle işbirliği yapıyoruz. Hafif yapılar, malzeme sağlamlığı ve güvenlik konularında sahip olduğumuz uzmanlıktan ve ürünlerden faydalanıyorlar.
Daha somut ifade etmek gerekirse, Benteler Automotive müşterilerine elektrikli araçlar konusunda Benteler Elektrikli Tahrik Sistemleri gibi sistem çözümleri sunuyor. Bu ürün elektrikli araçlar konusunda ağırlığın optimize edildiği ve ölçeklenebilir şasi çözümüdür ve tek bir üründe sahip olduğumuz tüm deneyimi bir araya getirmektedir.
E-mobilite için özel olarak tasarlanan bu ürün müşteri ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli fonksiyonları entegre etmektedir. Müşterilerimiz, hızlı gelişim sayesinde uzun yılları kapsayacak yeniliklerden istifade ediyor. Ayrıca güçlü bir ortak, tanınmış ve deneyimli bileşen, sistem ve modül tedarikçisi olan BENTELER ile birlikte sahip oldukları know-how’ı geliştiriyorlar. Elbette ki, akü depolama sistemleri, elektrikli dingil sistemleri veya termal yönetim çözümleri, bunun yanında çelik veya alüminyum gibi farklı malzemelerin kullanımı gibi özel çözümler de sunuyoruz.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz