Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiTırsan Treyler Ar-Ge Koordinatörü Tugay Yılmaz: “Yenilikçi çözümlerle bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da karşılıyoruz”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 18.06.2017 11:04:00

Tırsan için Ar-Ge merkezi küresel rekabetçilik için çok önemli stratejik bir oluşumdur. Adapazarı fabrikamızda kurulu sektörünün ilk Ar-Ge merkezinde geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimiz ile yüksek teknolojiye sahip gelişmiş ülke pazarlarında rekabet etmekteyiz.

Tırsan, 55’den fazla ülkeye bünyesinde bulundurduğu 3 farklı marka ile ürün üreterek taşımacılık çözümleri sunmaktadır. Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip treyler üreticisi olan Tırsan, en son teknolojiyle üretilen ürün gamı ve özel çözümleri ile adından söz ettirmektedir. Tırsan farklı coğrafyalar ve farklı taşımacılık modelleri için çözümler geliştirmektedir. Taşıma verimliğini artıran, toplam sahip olma maliyetini en aza indiren ürünleri ile Tırsan farklı pazarlarda yüksek rekabet gücü ile öne çıkmaktadır.
Tırsan Adapazarı fabrikamızda bulunan Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz tasarım ve geliştirme faaliyetlerimizle yarattığımız, müşteri odaklı, özgün teknolojiler ile sadece ülkemizde değil dünyada da rekabetçi ürünler tasarlayıp üretmekteyiz.
Yenilikçi çözümlerle, sadece bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da karşılayan, müşteri odaklı, inovatif, çevreci ürünler tasarlayarak yarattığımız değerlerin global rekabette bizi bir adım öne çıkardığını düşünüyoruz.
Rekabetin yoğun yaşandığı otomotiv sektöründe, tasarım yapılırken ürün fonksiyonu ve maliyeti her zaman birlikte düşünülmelidir. Ürün tasarımı yapılmaya başlamadan önce maliyet tasarımı ‘’Design to Cost’’ çalışması yapılıp, hedef maliyete göre o fonksiyonu yerine getirecek ürün tasarlanmalıdır. Aynı zamanda hali hazırdaki ürünler için yeniden maliyet tasarımı ‘’Re-Design to Cost’’ çalışmaları ile tasarımlar gözden geçirilmeli ve ürün fonksiyonuna bir zarar vermeden hatta geliştirerek maliyet iyileştirmeleri yapılmalıdır.
Ayrıca sürekli bir şekilde rakip ürün benchmarkları yapılarak, aynı ürünün nasıl daha az maliyetle yapılabileceği konusunda yeni tasarımlar geliştirilmelidir. Ancak bu sayede rekabetçiliğimizi korur ve ürünlerimizi geleceğe taşıyabiliriz.
Bu arada yeni malzemeleri, inovasyon ve teknolojileri yakından takip ederek, daha kaliteli ve daha az maliyetli ürünleri kullanmak da her zaman önceliğimizde olmalı ve bu çalışmaları rutin proseslerimizin bir parçası haline getirmeliyiz.
Tüm bu çalışmalar yapılırken, müşteriler ile diyaloğumuzu çok iyi seviyede tutmalı ve iyileştirmeler konusunda onları sürekli bilgilendirmeli, onlara önerilerde bulunmalıyız. Eğer müşterinin verdiği teknik resimler ile çalışıyorsak, yukarıda belirttiğimiz işlemleri uygulayarak müşterilerimize bunları önermeli, onaylarını almalı ve onlarla iyileştirmeleri paylaşmalıyız. Bizlerin bu türden proaktif çalışmaları sayesinde, müşterilerimizin bize olan bağlılıkları önemli ölçüde artacaktır.
Tırsan için Ar-Ge merkezi global rekabetçilik için çok önemli stratejik bir oluşumdur. Adapazarı fabrikamızda kurulu sektörünün ilk Ar-ge merkezinde geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimiz ile yüksek teknolojiye sahip gelişmiş ülke pazarlarında rekabet etmekteyiz.
Tırsan’da inovasyon, araştırma geliştirme faaliyetleri içerisinde sistematik bir yaklaşım olarak ele alınmaktadır. Bu yaklaşımın sonucu olarak da müşterilerimize; yenilikçi, verimli, çevreci ürünler sunmaktayız. Tırsan Ar-Ge gücü ile geliştirilen yenilikçi ürünler ve teknolojilerle global ölçekte birbirinden önemli ödüller alan bir treyler üreticisidir. Bu ödüllerden en önemlilerinden biri de, 2016 yılında yapılan, IAA – Ticari Araçlar Fuarı kapsamında düzenlenen Trailer Innovation yarışmasında aldığımız birincilik ödülüdür.  Tırsan, kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile yarışmada ‘Güvenlik’ dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Ödül, Tırsan tarafından geliştirilen bitüm taşıma operasyonunda güvenlik konseptinin ve konseptin treyler üzerindeki uygulamasının, treyler mühendisliğinin iş güvenliğine sağladığı yenilikçi katkısı dolayısıyla verildi.
Tırsan, bu faaliyetlerin diğer önemli çıktılarından biri olan patent ve endüstriyel tasarım başvurularında sadece bulunduğu sektörde değil tüm ülke sıralamasında da üst sıralarda yer almaktadır.

E-ticaret ve Dijital Servisler Daha Önemli Hale Gelecek
22.07.2020
Alternate Text
Yeni Normal Tüketici Beklentilerini Değiştirecek
22.07.2020
Alternate Text
Otomotiv Yetkili Satıcıları Dijitalleşmeyi Etkin Kullanıyor
22.07.2020
Alternate Text
İşletmeler En Kötüye Göre Kaslarını Güçlendirmelidir
22.07.2020
Alternate Text
Verimlilik Odağımızda Olacak
22.07.2020
Alternate Text
Müşteri İlişkilerimizde Kesintisiz Bir Süreç Yönettik
22.07.2020
Alternate Text
Zorluklardan Ürkek Adımlar Atarak Çıkmak Mümkün Değil
17.07.2020
Alternate Text
Dijital Müşteri Deneyimi
17.07.2020
Alternate Text
Dijital ve Çevik Liderlik ile Yeni İş Modellerine Uyum
17.07.2020
Alternate Text
Otomotiv Endüstrisi, Yeni Normale Gidiyor
17.07.2020
Alternate Text
Dijitalleşerek Süreçlerimizi Yönettik
16.07.2020
Alternate Text
Esneklik Önemli Avantajlar Sağlıyor
16.07.2020
Alternate Text
Motivasyonu Yüksek Tutuyoruz
16.07.2020
Alternate Text
Uzaktan Çalışmanın Olumlu Etkileri
16.07.2020
Alternate Text
Eğitim ve Teknolojiye Yatırım Yapılması Gereken Bir Süreçteyiz
16.07.2020
Alternate Text
Gerçek Ürün Deneyimini Sanal Ortama Taşıdık
16.07.2020
Alternate Text
Yalınlaşarak Dijitalleşmek, Satış ve Satış Sonrası Yetkinlikleri Geliştirmek
16.07.2020
Alternate Text
Değişim ve Esneklik Kabiliyetimiz Artıyor
16.07.2020
Alternate Text
Her Türlü Olumsuzluk İçin El Kitabımız Hazır
16.07.2020
Alternate Text
Dijital Dönüşüm Geleceğe Taşıyacak
16.07.2020
Alternate Text
Çalışan Motivasyonu Önceliklerimiz Arasında
16.07.2020
Alternate Text
Uzaktan Çözüm Üretebilme Becerisi Gelişiyor
16.07.2020
Alternate Text
Sağlık Tedbirlerinden Ödün Vermeden Üretime Devam Ettik
14.07.2020
Alternate Text
Dijitalleşme Hız ve Daha Fazla Zaman Sunuyor
14.07.2020
Alternate Text
Salgının Ortaya Çıkardığı Değişimlere Adapte Olduk
28.06.2020
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz