BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiTırsan Treyler Ar-Ge Koordinatörü Tugay Yılmaz: “Yenilikçi çözümlerle bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da karşılıyoruz”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 18.06.2017 11:04:00

Tırsan için Ar-Ge merkezi küresel rekabetçilik için çok önemli stratejik bir oluşumdur. Adapazarı fabrikamızda kurulu sektörünün ilk Ar-Ge merkezinde geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimiz ile yüksek teknolojiye sahip gelişmiş ülke pazarlarında rekabet etmekteyiz.

Tırsan, 55’den fazla ülkeye bünyesinde bulundurduğu 3 farklı marka ile ürün üreterek taşımacılık çözümleri sunmaktadır. Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip treyler üreticisi olan Tırsan, en son teknolojiyle üretilen ürün gamı ve özel çözümleri ile adından söz ettirmektedir. Tırsan farklı coğrafyalar ve farklı taşımacılık modelleri için çözümler geliştirmektedir. Taşıma verimliğini artıran, toplam sahip olma maliyetini en aza indiren ürünleri ile Tırsan farklı pazarlarda yüksek rekabet gücü ile öne çıkmaktadır.
Tırsan Adapazarı fabrikamızda bulunan Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz tasarım ve geliştirme faaliyetlerimizle yarattığımız, müşteri odaklı, özgün teknolojiler ile sadece ülkemizde değil dünyada da rekabetçi ürünler tasarlayıp üretmekteyiz.
Yenilikçi çözümlerle, sadece bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da karşılayan, müşteri odaklı, inovatif, çevreci ürünler tasarlayarak yarattığımız değerlerin global rekabette bizi bir adım öne çıkardığını düşünüyoruz.
Rekabetin yoğun yaşandığı otomotiv sektöründe, tasarım yapılırken ürün fonksiyonu ve maliyeti her zaman birlikte düşünülmelidir. Ürün tasarımı yapılmaya başlamadan önce maliyet tasarımı ‘’Design to Cost’’ çalışması yapılıp, hedef maliyete göre o fonksiyonu yerine getirecek ürün tasarlanmalıdır. Aynı zamanda hali hazırdaki ürünler için yeniden maliyet tasarımı ‘’Re-Design to Cost’’ çalışmaları ile tasarımlar gözden geçirilmeli ve ürün fonksiyonuna bir zarar vermeden hatta geliştirerek maliyet iyileştirmeleri yapılmalıdır.
Ayrıca sürekli bir şekilde rakip ürün benchmarkları yapılarak, aynı ürünün nasıl daha az maliyetle yapılabileceği konusunda yeni tasarımlar geliştirilmelidir. Ancak bu sayede rekabetçiliğimizi korur ve ürünlerimizi geleceğe taşıyabiliriz.
Bu arada yeni malzemeleri, inovasyon ve teknolojileri yakından takip ederek, daha kaliteli ve daha az maliyetli ürünleri kullanmak da her zaman önceliğimizde olmalı ve bu çalışmaları rutin proseslerimizin bir parçası haline getirmeliyiz.
Tüm bu çalışmalar yapılırken, müşteriler ile diyaloğumuzu çok iyi seviyede tutmalı ve iyileştirmeler konusunda onları sürekli bilgilendirmeli, onlara önerilerde bulunmalıyız. Eğer müşterinin verdiği teknik resimler ile çalışıyorsak, yukarıda belirttiğimiz işlemleri uygulayarak müşterilerimize bunları önermeli, onaylarını almalı ve onlarla iyileştirmeleri paylaşmalıyız. Bizlerin bu türden proaktif çalışmaları sayesinde, müşterilerimizin bize olan bağlılıkları önemli ölçüde artacaktır.
Tırsan için Ar-Ge merkezi global rekabetçilik için çok önemli stratejik bir oluşumdur. Adapazarı fabrikamızda kurulu sektörünün ilk Ar-ge merkezinde geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimiz ile yüksek teknolojiye sahip gelişmiş ülke pazarlarında rekabet etmekteyiz.
Tırsan’da inovasyon, araştırma geliştirme faaliyetleri içerisinde sistematik bir yaklaşım olarak ele alınmaktadır. Bu yaklaşımın sonucu olarak da müşterilerimize; yenilikçi, verimli, çevreci ürünler sunmaktayız. Tırsan Ar-Ge gücü ile geliştirilen yenilikçi ürünler ve teknolojilerle global ölçekte birbirinden önemli ödüller alan bir treyler üreticisidir. Bu ödüllerden en önemlilerinden biri de, 2016 yılında yapılan, IAA – Ticari Araçlar Fuarı kapsamında düzenlenen Trailer Innovation yarışmasında aldığımız birincilik ödülüdür.  Tırsan, kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile yarışmada ‘Güvenlik’ dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Ödül, Tırsan tarafından geliştirilen bitüm taşıma operasyonunda güvenlik konseptinin ve konseptin treyler üzerindeki uygulamasının, treyler mühendisliğinin iş güvenliğine sağladığı yenilikçi katkısı dolayısıyla verildi.
Tırsan, bu faaliyetlerin diğer önemli çıktılarından biri olan patent ve endüstriyel tasarım başvurularında sadece bulunduğu sektörde değil tüm ülke sıralamasında da üst sıralarda yer almaktadır.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz