Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiShadow Focus Consultancy Direktörü Andy Rooke: “C-Road Platformu Gibi Gruplar Fırsatlar Sunuyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 1.11.2018 10:52:00

Otomotiv sektörü, şu anda Avrupa’da yaşanmakta olan C-Roads gibi süreçlerle güçlü bağlantılar kurmayı temin etmelidir.

Avrupa’da otomotiv elektroniği ve yazılımı konularındaki gelişmelerde son dönemde hızlı iyileşmeler gözlendi; fakat araç üreticileri arasında iş birliğine dayalı ortak hareket etmede isteksizlik yaşanıyor. Fakat bu durum, bağlı ve otonom araçların gelişmesiyle değişmeye başladı. C-Road Platform gibi gruplar artık daha fazla iş birliğine dayalı bir yaklaşım gösteriyor. Bu platformla, Avrupa Komisyonu, Üye Devletlerin Hükûmetleri ve Sektör birlikte hareket edebilecek. Bununla, zorla uygulanan bir yaklaşım yerine iş birliğine dayalı yaklaşımın otomotiv sektöründe uygulamayı hızlandıracağı ve teknik özellikleri uyumlu hale getireceği görülmüştür. Türkiye de buradan maksimum fayda alacaktır. Otomotiv sektörü, şu anda Avrupa’da yaşanmakta olan C-Roads gibi süreçlerle güçlü bağlantılar kurmayı temin etmelidir. Türkiye bir devlet olarak bu yeni otomotiv teknolojisini (eCall) sahiplenmeyi istediğini göstermiştir. Bunun devam etmesi gerekmektedir.

 

İngiltere'de yaşayan Andy Rooke, acil hizmetler (Polis, İtfaiye ve Ambulans) için Akıllı Taşımacılık Sistemleri ve Hizmetleri konusunda uzmanlık sahibidir. 2011 yılından beri, Türkiye’de de denemelerine başlanan eCall’un Avrupa’da uygulanmasını denetliyor.

E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz