BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiAktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sürdürülebilir sanayileşmenin yolu, ileri teknoloji ve markalaşmadan geçiyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 10:50:00

Bir markanın bugün ortaya koyduğu katma değer, yenilikçi yaklaşımlarla ve sürdürülebilir başarılarla desteklenmezse, o markanın gelecekte yok olma tehlikesiyle dahi karşı karşıya kalabileceği gerçeği, asla unutulmamalıdır.

Yoğun rekabetin söz konusu olduğu küresel piyasa koşullarında, firmalar açısından ‘farklılık’ yaratabilmek ve bunu sürdürülebilir kılmak, rekabette ayakta kalabilmek için büyük önem arz ediyor.
Markalaşma dediğimiz süreç aslında, çok geniş kapsamlı ve uzun soluklu olmak durumundadır. Çünkü bugüne baktığımızda; dünyadaki en değerli ve kârlı şirketlerin, en değerli markalara sahip şirketlerin olduğunu görmekteyiz. Bu noktada Apple, Google, Microsoft, Samsung gibi markaları örnek gösterebiliriz.
Bu yüzden de aslında, markalaşmayla ilgili söyleyebileceğim en temel husus, sürdürülebilirliği sağlamaktır.
Yani bir markanın bugün ortaya koyduğu katma değer, yenilikçi yaklaşımlarla ve sürdürülebilir başarılarla desteklenmezse, o markanın gelecekte yok olma tehlikesiyle dahi karşı karşıya kalabileceği gerçeği, asla unutulmamalıdır.
Bunun için de şirketlerin markalaşma ile ilgili adımlar atarken bugünü değil, daima geleceği öncelemeleri gerekmektedir.
Bu noktada Aktaş Holding olarak, markalaşma sürecinin ve sürdürülebilir başarının bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Özellikle Türkiye’nin uluslararası pazarlarda, kendi markalarıyla ayakta durabilen global bir oyuncu olması amacıyla oluşturulan ‘Turquality Destek Programı’nda, küresel markamız olan Airtech ile yer alıyoruz.
Zira bu tür devlet destekli markalaşma teşvik çalışmaları, günümüz dünyasında şirketlere çok büyük katkı sağlamaktadır.
Ayrıca markalaşma süreçlerinde, işletme açısından yenilikçi bir bakış açısıyla, hızla değişkenlik gösteren müşteri / tüketici beklentilerine en hızlı ve etkin şekilde yanıt verebilme gücü de şirketi gelecekte konumlandırma noktasında kritik bir role sahiptir.
Nitekim Aktaş Holding olarak, global ölçekteki geniş yapılanmamız çerçevesinde, yaşadığımız topluma ve küresel ekonomiye katkı sağlayacak çalışmaları, inovatif bir anlayışla şekillendirme gayretindeyken, müşterilerimiz için değer yaratan çalışmaları da kararlı bir şekilde hayata geçirmekteyiz.
Bu bağlamda, sürdürülebilir sanayileşmenin yolunun, ileri teknoloji ve markalaşmadan geçtiği gerçeğinden hareketle, Aktaş Holding olarak ileri teknoloji ile geliştirdiğimiz tüm ürünlerde; çağın beklentilerine uygunluk, yenilikçi, verimlilik esaslı ve değer yaratıcı faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.
Know-how’ı tamamen bize ait olan Ar-Ge odaklı üretim anlayışımızda, patent/faydalı model çalışmalarına ağırlık verirken, bunun yanında sosyal sorumluluk anlayışımız gereği, topluma değer katacak çalışmalara da büyük önem veriyoruz. Toparlayacak olursak Aktaş Holding; değerlerin yaşatıldığı bir anlayışla gelecek yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir.
Sürekli iyileştirme kültürünü benimseyen ve vizyonunu, sektöründe dünya liderliğine göre şekillendiren Aktaş Holding’in, bugün olduğu gibi gelecekte de ‘fark yaratma’ adına sürdürülebilir çalışmalara imza atmaya devam edeceğini söyleyebilirim.

Şahin Motor Yatakları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aysu: “Ülkemizde yenileme pazarı büyük bir role sahip”
25.05.2018
Alternate Text
Jantsa Yurtiçi Satış Müdürü Erdal Eleman: “Ürünlerimizdeki katma değeri yükseltmeliyiz”
25.05.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sektörün değer zinciri, teknolojik değişime uyum sağlamalı”
25.05.2018
Alternate Text
Frost & Sullivan Mubarak Moosa: Yenilikçi bakım çözümleri tasarlayarak yeni iş modellerine odaklanmak
25.05.2018
Alternate Text
Karland Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Orgun Keskin: “Bilgi ve teknolojiye yatırım yapanlar bir adım önde olacaklar”
25.05.2018
Alternate Text
Sismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Başkanı Rıza Şahin: “İnovasyon temelli itici güçler iş modellerini belirliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Mapa Makina Yurt İçi Pazarlama Müdürü Hüseyin Muratoğlu: “Nitelikli iş gücü ve Ar-Ge küresel rekabette fark yaratıyor”
25.05.2018
Alternate Text
Nexus Automotive CEO’su Gael Escribe: “Değişime öncülük etmelisiniz”
25.05.2018
Alternate Text
Wolk Aftersales Kıdemli Danışmanı Zoran Nikolic: “Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir pazar yaratmalıdır”
25.05.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Dönüşüm derken kendimizi mi kandırıyoruz”
25.05.2018
Alternate Text
Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Araç teknolojisinin gelişimi, yenileme pazarını etkiliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Ditaş Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Ertürk: “Sürdürülebilir üretimi destekleyecek politikalar geliştirilmelidir”
25.05.2018
Alternate Text
Temot International Autoparts GmbH Başkanı ve CEO'su Fotios Katsardis: “Pazarda E-ticaret kendini geliştiriyor”
25.05.2018
Alternate Text
Schaeffler Automotive Aftermarket Ülke Direktörü Abdullah Yavuz: “Tedarik sanayini destekleyecek her adım yenileme pazarını geliştirir”
25.05.2018
Alternate Text
LMC Automotive, Global Satış Tahminleri Direktörü Jonathon Poskitt: “Artan mobilite talepleri yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartabilir”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Sadece Otomotiv Değildir
25.05.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz