BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiAktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sürdürülebilir sanayileşmenin yolu, ileri teknoloji ve markalaşmadan geçiyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 10:50:00

Bir markanın bugün ortaya koyduğu katma değer, yenilikçi yaklaşımlarla ve sürdürülebilir başarılarla desteklenmezse, o markanın gelecekte yok olma tehlikesiyle dahi karşı karşıya kalabileceği gerçeği, asla unutulmamalıdır.

Yoğun rekabetin söz konusu olduğu küresel piyasa koşullarında, firmalar açısından ‘farklılık’ yaratabilmek ve bunu sürdürülebilir kılmak, rekabette ayakta kalabilmek için büyük önem arz ediyor.
Markalaşma dediğimiz süreç aslında, çok geniş kapsamlı ve uzun soluklu olmak durumundadır. Çünkü bugüne baktığımızda; dünyadaki en değerli ve kârlı şirketlerin, en değerli markalara sahip şirketlerin olduğunu görmekteyiz. Bu noktada Apple, Google, Microsoft, Samsung gibi markaları örnek gösterebiliriz.
Bu yüzden de aslında, markalaşmayla ilgili söyleyebileceğim en temel husus, sürdürülebilirliği sağlamaktır.
Yani bir markanın bugün ortaya koyduğu katma değer, yenilikçi yaklaşımlarla ve sürdürülebilir başarılarla desteklenmezse, o markanın gelecekte yok olma tehlikesiyle dahi karşı karşıya kalabileceği gerçeği, asla unutulmamalıdır.
Bunun için de şirketlerin markalaşma ile ilgili adımlar atarken bugünü değil, daima geleceği öncelemeleri gerekmektedir.
Bu noktada Aktaş Holding olarak, markalaşma sürecinin ve sürdürülebilir başarının bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Özellikle Türkiye’nin uluslararası pazarlarda, kendi markalarıyla ayakta durabilen global bir oyuncu olması amacıyla oluşturulan ‘Turquality Destek Programı’nda, küresel markamız olan Airtech ile yer alıyoruz.
Zira bu tür devlet destekli markalaşma teşvik çalışmaları, günümüz dünyasında şirketlere çok büyük katkı sağlamaktadır.
Ayrıca markalaşma süreçlerinde, işletme açısından yenilikçi bir bakış açısıyla, hızla değişkenlik gösteren müşteri / tüketici beklentilerine en hızlı ve etkin şekilde yanıt verebilme gücü de şirketi gelecekte konumlandırma noktasında kritik bir role sahiptir.
Nitekim Aktaş Holding olarak, global ölçekteki geniş yapılanmamız çerçevesinde, yaşadığımız topluma ve küresel ekonomiye katkı sağlayacak çalışmaları, inovatif bir anlayışla şekillendirme gayretindeyken, müşterilerimiz için değer yaratan çalışmaları da kararlı bir şekilde hayata geçirmekteyiz.
Bu bağlamda, sürdürülebilir sanayileşmenin yolunun, ileri teknoloji ve markalaşmadan geçtiği gerçeğinden hareketle, Aktaş Holding olarak ileri teknoloji ile geliştirdiğimiz tüm ürünlerde; çağın beklentilerine uygunluk, yenilikçi, verimlilik esaslı ve değer yaratıcı faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.
Know-how’ı tamamen bize ait olan Ar-Ge odaklı üretim anlayışımızda, patent/faydalı model çalışmalarına ağırlık verirken, bunun yanında sosyal sorumluluk anlayışımız gereği, topluma değer katacak çalışmalara da büyük önem veriyoruz. Toparlayacak olursak Aktaş Holding; değerlerin yaşatıldığı bir anlayışla gelecek yolculuğuna emin adımlarla devam etmektedir.
Sürekli iyileştirme kültürünü benimseyen ve vizyonunu, sektöründe dünya liderliğine göre şekillendiren Aktaş Holding’in, bugün olduğu gibi gelecekte de ‘fark yaratma’ adına sürdürülebilir çalışmalara imza atmaya devam edeceğini söyleyebilirim.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz