BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBodycote Istaş Türkiye Satış Müdürü Barış Akagündüz: “Çeşitli konularda farklılaşarak imaj oluşturmak rekabette avantaj yaratır”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 11:20:00

Marka imajı markaya anlam ve değer katan çok önemli bir unsurdur. Müşteriler ürün veya hizmeti, fiziksel ve fonksiyonel faydalarının yanında, firmaların markaları için oluşturdukları imaja göre de değerlendirip satın alma eğilimindedirler.

Markalaşma süreci, pazarlama biliminin önemli öğelerinden olan konumlandırma faaliyetlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Hiçbir zaman her ürün veya hizmet herkese satılamaz. Bu nedenle hedef pazar analizleri yapılarak  hedef kitlenin belirlenmesi ve buna uygun ürün veya hizmet sunulmalıdır. Markalaşmak, etkili tanıtımla mümkün olabilir. Hedef kitleye uygun, görsel ve işitsel olarak akılda kalıcı özelliklere sahip, ürün veya hizmet ile özdeşleşebilecek, çağrışım yaratacak bir marka ismi yaratmak çok önemlidir. Bu işi konunun uzmanları ile birlikte yapmak gerekir. Ve en önemlisi de; ürün veya hizmetin kalitesi, başarılı reklam ve tanıtım çalışmaları, iyi bir satış pazarlama stratejisi ve ekibi olmadıkça başarılı olamaz. Marka imajı markaya anlam ve değer katan çok önemli bir unsurdur. Müşteriler ürün veya hizmeti, fiziksel ve fonksiyonel faydalarının yanında, firmaların markaları için oluşturdukları imaja göre de değerlendirip satın alma eğilimindedirler. Ürün veya hizmetin işlevselliği veya performansını vurgulayarak marka imajı oluşturmak, pazarda aynı özelliklere sahip pek çok markanın olması nedeni ile artık zor olduğundan, çeşitli konularda farklılaşarak imaj oluşturmak rekabette avantaj yaratır. Firmamız Bodycote, dünyadaki en büyük ısıl işlem hizmet sağlayıcısı olarak, marka imajı oturmuş ve tanınan bir tedarikçidir. Bu süreçte elbette yukarıda bahsi geçen tüm bilimsel gerçekler dikkate alınmış ve yıllar süren çalışmalar neticesinde global ölçekteki bu başarı elde edilmiştir.
Markalaşmanın getireceği en büyük avantaj, tercih edilme olasılığının artmasıdır. Müşterilerin, alacağı ürün veya hizmetin hem satınalma sürecindeki faydalar (fiyat, ödeme şekli, teslimat koşulları, termin, paketleme vb.) hem de ürünün performans ve ömründen memnun kalması ve beklentilerinin tatmin olması halinde, markaya güveni artacak, bağlılık oluşacak ve bir sonraki defa aynı markayı tercih etmesine neden olacaktır. Dolayısıyla, sürdürülür kalite, fonksiyonellik, performans, servis vb. konularda tam müşteri memnuniyeti yaratarak markalaşmak, firmaların rakipleri arasından kolaylıkla sıyrılmasını sağlayacaktır. Bodycote olarak, bu hususları her daim dikkate alarak yaptığımız faaliyetlerimiz, sektörde öncü ve lider firma olmamızda önemli bir etken olmuştur.
Bodycote, sadece ısıl işlem hizmeti veren değil; aynı zamanda teknoloji önderliği yaparak, yeni ısıl işlem prosesleri de icat eden bir konumdadır. Bodycote’un patentli pek çok yenilikçi ısıl işlem prosesi bulunmaktadır. Geniş hizmet ağı, mühendislik deneyimi, kabiliyetleri ve kalite anlayışı ile sektördeki lider konumunu sürdürmektedir. Marka imajı da bu süreçte her geçen gün pekişmiş ve sektöründe bilinirliği yüksek bir şirket haline gelmiştir. Pazarlama ve marka stratejileri, Kurumsal kimlik kuralları ve profesyonel kadroları ile satış pazarlama alanındaki faaliyetlerini güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Otomotiv ve havacılık sanayinde faaliyet gösteren tüm OEM firmaları ile uzun soluklu işbirlikleri artarak devam etmektedir.

Şahin Motor Yatakları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aysu: “Ülkemizde yenileme pazarı büyük bir role sahip”
25.05.2018
Alternate Text
Jantsa Yurtiçi Satış Müdürü Erdal Eleman: “Ürünlerimizdeki katma değeri yükseltmeliyiz”
25.05.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sektörün değer zinciri, teknolojik değişime uyum sağlamalı”
25.05.2018
Alternate Text
Frost & Sullivan Mubarak Moosa: Yenilikçi bakım çözümleri tasarlayarak yeni iş modellerine odaklanmak
25.05.2018
Alternate Text
Karland Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Orgun Keskin: “Bilgi ve teknolojiye yatırım yapanlar bir adım önde olacaklar”
25.05.2018
Alternate Text
Sismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Başkanı Rıza Şahin: “İnovasyon temelli itici güçler iş modellerini belirliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Mapa Makina Yurt İçi Pazarlama Müdürü Hüseyin Muratoğlu: “Nitelikli iş gücü ve Ar-Ge küresel rekabette fark yaratıyor”
25.05.2018
Alternate Text
Nexus Automotive CEO’su Gael Escribe: “Değişime öncülük etmelisiniz”
25.05.2018
Alternate Text
Wolk Aftersales Kıdemli Danışmanı Zoran Nikolic: “Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir pazar yaratmalıdır”
25.05.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Dönüşüm derken kendimizi mi kandırıyoruz”
25.05.2018
Alternate Text
Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Araç teknolojisinin gelişimi, yenileme pazarını etkiliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Ditaş Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Ertürk: “Sürdürülebilir üretimi destekleyecek politikalar geliştirilmelidir”
25.05.2018
Alternate Text
Temot International Autoparts GmbH Başkanı ve CEO'su Fotios Katsardis: “Pazarda E-ticaret kendini geliştiriyor”
25.05.2018
Alternate Text
Schaeffler Automotive Aftermarket Ülke Direktörü Abdullah Yavuz: “Tedarik sanayini destekleyecek her adım yenileme pazarını geliştirir”
25.05.2018
Alternate Text
LMC Automotive, Global Satış Tahminleri Direktörü Jonathon Poskitt: “Artan mobilite talepleri yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartabilir”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Sadece Otomotiv Değildir
25.05.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz