BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBodycote Istaş Türkiye Satış Müdürü Barış Akagündüz: “Çeşitli konularda farklılaşarak imaj oluşturmak rekabette avantaj yaratır”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 11:20:00

Marka imajı markaya anlam ve değer katan çok önemli bir unsurdur. Müşteriler ürün veya hizmeti, fiziksel ve fonksiyonel faydalarının yanında, firmaların markaları için oluşturdukları imaja göre de değerlendirip satın alma eğilimindedirler.

Markalaşma süreci, pazarlama biliminin önemli öğelerinden olan konumlandırma faaliyetlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Hiçbir zaman her ürün veya hizmet herkese satılamaz. Bu nedenle hedef pazar analizleri yapılarak  hedef kitlenin belirlenmesi ve buna uygun ürün veya hizmet sunulmalıdır. Markalaşmak, etkili tanıtımla mümkün olabilir. Hedef kitleye uygun, görsel ve işitsel olarak akılda kalıcı özelliklere sahip, ürün veya hizmet ile özdeşleşebilecek, çağrışım yaratacak bir marka ismi yaratmak çok önemlidir. Bu işi konunun uzmanları ile birlikte yapmak gerekir. Ve en önemlisi de; ürün veya hizmetin kalitesi, başarılı reklam ve tanıtım çalışmaları, iyi bir satış pazarlama stratejisi ve ekibi olmadıkça başarılı olamaz. Marka imajı markaya anlam ve değer katan çok önemli bir unsurdur. Müşteriler ürün veya hizmeti, fiziksel ve fonksiyonel faydalarının yanında, firmaların markaları için oluşturdukları imaja göre de değerlendirip satın alma eğilimindedirler. Ürün veya hizmetin işlevselliği veya performansını vurgulayarak marka imajı oluşturmak, pazarda aynı özelliklere sahip pek çok markanın olması nedeni ile artık zor olduğundan, çeşitli konularda farklılaşarak imaj oluşturmak rekabette avantaj yaratır. Firmamız Bodycote, dünyadaki en büyük ısıl işlem hizmet sağlayıcısı olarak, marka imajı oturmuş ve tanınan bir tedarikçidir. Bu süreçte elbette yukarıda bahsi geçen tüm bilimsel gerçekler dikkate alınmış ve yıllar süren çalışmalar neticesinde global ölçekteki bu başarı elde edilmiştir.
Markalaşmanın getireceği en büyük avantaj, tercih edilme olasılığının artmasıdır. Müşterilerin, alacağı ürün veya hizmetin hem satınalma sürecindeki faydalar (fiyat, ödeme şekli, teslimat koşulları, termin, paketleme vb.) hem de ürünün performans ve ömründen memnun kalması ve beklentilerinin tatmin olması halinde, markaya güveni artacak, bağlılık oluşacak ve bir sonraki defa aynı markayı tercih etmesine neden olacaktır. Dolayısıyla, sürdürülür kalite, fonksiyonellik, performans, servis vb. konularda tam müşteri memnuniyeti yaratarak markalaşmak, firmaların rakipleri arasından kolaylıkla sıyrılmasını sağlayacaktır. Bodycote olarak, bu hususları her daim dikkate alarak yaptığımız faaliyetlerimiz, sektörde öncü ve lider firma olmamızda önemli bir etken olmuştur.
Bodycote, sadece ısıl işlem hizmeti veren değil; aynı zamanda teknoloji önderliği yaparak, yeni ısıl işlem prosesleri de icat eden bir konumdadır. Bodycote’un patentli pek çok yenilikçi ısıl işlem prosesi bulunmaktadır. Geniş hizmet ağı, mühendislik deneyimi, kabiliyetleri ve kalite anlayışı ile sektördeki lider konumunu sürdürmektedir. Marka imajı da bu süreçte her geçen gün pekişmiş ve sektöründe bilinirliği yüksek bir şirket haline gelmiştir. Pazarlama ve marka stratejileri, Kurumsal kimlik kuralları ve profesyonel kadroları ile satış pazarlama alanındaki faaliyetlerini güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Otomotiv ve havacılık sanayinde faaliyet gösteren tüm OEM firmaları ile uzun soluklu işbirlikleri artarak devam etmektedir.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz