BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiFreudenberg Sealing Technologies Türkiye/Orta Doğu-Kuzey Afrika Başkanı Erdi Ceyhan: Hep birlikte inovasyon

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 11:50:00

Tecrübelerimize göre inovasyon tek başına pek gelişmez. Farklı yaş ve cinsiyetlerde, farklı kültürlerden ve sosyal çevrelerden gelen kişiler, ekipler halinde hep birlikte çalıştıklarında daha başarılı olurlar. Farklı deneyim ve tecrübelere sahip olduklarından, birbirlerini destekleyebilirler.

Günümüzde, müşteriler, ortaklar ve çalışanlarla global ölçekte faaliyet gösteren şirketler hedefleri belli ve farklı bir profile sahip olmalıdır. Freudenberg Sealing Technologies şirketine ev sahipliği yapan Freudenberg Group, Freudenberg’i şemsiye marka haline getiren ve aynı zamanda grubun uyumunu sağlayan bu homojen marka görünümünü, logoyu ve marka mimarisini ortaya çıkarabilmiştir.
Küçük bir Alman işletmesini, 40 bin kişiyi istihdam eden, global ölçekte operasyonları olan uluslararası bir holding bir şirket haline getiren, buna rağmen yüzde 100 aile şirketi kalmaya sağlayan başarının anahtarı nedir?
Yanıt şudur: Kaynağını şirket kültüründen alan inovasyon anlayışı. İnovasyon gücü ise şirket faaliyet alanları ile ortaklarla işbirliği arasındaki sinerjiden gelmektedir. Sürdürülebilir fikirler farklı kültürlerden ve farklı disiplinlerden oluşan ekipler, ortaklar, çalışanlar ve müşteriler arasındaki yaratıcı etkileşimlerle geliştirilir.
Tecrübelerimize göre inovasyon tek başına pek gelişmez. Farklı yaş ve cinsiyetlerde, farklı kültürlerden ve sosyal çevrelerden gelen kişiler, ekipler halinde hep birlikte çalıştıklarında daha başarılı olurlar. Farklı deneyim ve tecrübelere sahip olduklarından, birbirlerini destekleyebilirler. İşte bu yüzden, farklı iş kollarında çalışan meslektaşlar arasında, müşterilerimizle ve ortaklarla, bunun yanında bilim dünyasıyla yakın işbirliği Freudenberg’in şirket kültüründe her zaman merkezi bir öneme sahip olmuştur. Tarih boyunca Simmerring’den Levitex’e kadar farklı ürünlerin geliştirilmesinde öncülük yapan Freudenberg inovasyonda lider konumdadır. Bize göre başarı, işbirliği ruhuyla global sürdürülebilirliğe katkıda bulunan çözümler bulmaya çalışmaktır. “Hep birlikte inovasyon” prensibini Şirket Gruplarında ve bölgelerde canlı olarak uyguluyoruz. Bu felsefe ile müşterilerimize yarının sorularına bugünden cevap verebiliyoruz.
Farklı özellikleri bir araya getiren organizasyon yapısıyla gelen sinerji
Yeni girişimlere atılmamızı kolaylaştıran şey, farklı Freudenberg Şirket Grupları arasında know-how ve fikir paylaşımını aktif olarak yapmamızdır. Şirketimizdeki çeşitlilik, pek çok alanda mükemmel bir inovasyon sinerjisi elde etmemize olanak veriyor. Lider bir teknoloji grubu olarak, Freudenberg yaklaşık 60 ülkede 30 farklı pazar segmentinde gelişmiş teknolojiler geliştiriyor.
Bu segmentler arasında ulaşım ve taşımacılık, sanayi ve üretim, enerji ve kaynaklar, ev aletleri ve tekstil, gıda ve sağlık hizmetleri, hizmet ve BT yer almaktadır. Şirket kültürünün merkezinde yeniliklere açıklık ve gelişen pazar ihtiyaçlarına hızlıca uyum sağlama esnekliği yer alır. Portföy ve yapıları değiştirme kapasitemiz, kendimizi yenileme becerimizin bir kanıtı olarak düşünülebilir. Aynı zamanda, farklı işletme yapılarımız, yaşanabilecek krizlere karşı daha dayanıklı olmamıza olanak veriyor. Böylece, şirketin uzun vadeli istikrarını sağlamak adına, Freudenberg Group stratejisi çeşitlenmeye devam edecektir.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz