BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiArıkan Automotive Genel Müdürü Ahmet Arıkan: “Marka algımızı yerelden, küresele değiştirdik”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 10:49:00

Arıkan 1975 yılından beri ürettiği mekanik araç kaldırma krikolarına ek olarak kaput kilidi, beşinci kapı kilidi, menteşe gibi mekanizmalı parçalar üreterek hem tasarım hem üretim anlamında yeterliliğinin sadece kriko ile sınırlı olmadığını gösterdi.
 

Ünlü pazarlama uzmanı Jack Welch’in söylediği gibi “Şirket dışında gerçekleşen değişim, şirket içindeki değişimi aştığında son yaklaşmış demektir”. Arıkan bu gerçeği göz önünde bulundurarak son yıllarda otomotiv endüstrisinde yaşanan hızlı değişimlere ayak uydurmak ve rakiplerinin bir adım önüne geçebilmek için yıllardır Arıkan Kriko olarak bilinen markasını Arıkan Automotive olarak değiştirerek işe başladı. Aslında bu, son yıllarda Arıkan’ın ürün gamına farklı ürünler katıp bu ürünleri de dünyanın büyük OEM’lerine tedarik etmesi ile başlayan kaçınılmaz bir süreçti. Arıkan 1975 yılından beri ürettiği mekanik araç kaldırma krikolarına ek olarak kaput kilidi, beşinci kapı kilidi, menteşe gibi mekanizmalı parçalar üreterek hem tasarım hem üretim anlamında yeterliliğinin sadece kriko ile sınırlı olmadığını gösterdi.
Böylece markanın artık globalleşerek genişlemesi gerekliliği ortaya çıktı. Arıkan logosuna yapılan küçük dokunuşlar ve Kriko’nun kaldırılıp Automotive ibaresinin eklenmesi ile marka algısı sadece kriko üretimi yapan yerel bir şirketten, tüm OEM’lere çok farklı ürünler tedarik eden global bir şirkete doğru değişmeye başladı.
Bu farklılaşma ve değişimin Arıkan’a otomotiv sektöründe edinmek istediği konuma gelirken büyük katkı yaratacağını düşünüyoruz. Bu algıyı,  yarattığımız yeni ve güçlü Arıkan Automotive markasını destekleyici markalaşma ve pazarlama çalışmaları ile desteklemeyi planlıyoruz.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz