BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiHEMA Otomotiv ve HEMA TRW Genel Müdür Yardımcısı İskender Ulusay: “Yurt dışı yatırımlar gücümüze güç katıyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.02.2018 10:55:00

Hindistan’da montaj ve test hattımızın olması bize sadece düşük işçilik ve düşük fiyata alt parçaları satın almamızı sağlamıyor, bunun yanı sıra yılda 600 bin adet traktör üreten bir ülkede pazarda söz sahibi olma şansı tanıyor.

Yeni tesis ve yeni hat yatırımlarımız
Hindistan şu an grubumuzun ürünleri için büyük bir pazar oluşturmaktadır. Bu pazarda bulunmak, payımızı arttırmak, müşteri ve rakiplerimizin bu ülkedeki üretim tesislerinin varlığı sebebiyle yurt dışındaki ilk üretim tesisimiz 2016 yılında devreye girmiştir. Bu tesisimizde çeşitli aks ve Hidrolik lift montajı yapılmaktadır. Fabrika kurulum faaliyetlerinde müşteri ve tedarikçilerimizden aldığımız geri bildirimler ‘’HEMA’’nın marka olarak dünyada tanınır hale geldiğini ve şu an Hindistan’daki üretim ile gücüne güç kattığıdır. Hindistan’da montaj ve test hattımızın olması bize sadece düşük işçilik ve düşük fiyata alt parçaları satın almamızı sağlamıyor, bunun yanı sıra yılda 600 bin adet traktör üreten bir ülkede pazarda söz sahibi olma şansı tanıyor.
Tesisimiz Hindistan’da endüstriyel faaliyetlerin yoğun olduğu Pune şehrinin Chakan Sanayi bölgesindedir. Bölgede otomotiv ve traktör gibi birçok ana sanayi bulunmaktadır. Bölge hem lojistik, hem de vasıflı insan gücü açısından oldukça avantajlıdır. Hindistan faaliyetleri genel olarak grup şirketlerinin de gelecekte daha rekabetçi olmasını sağlayacak bir adımdır.
Yurt dışı temsilcilik ve ofislerimiz
Chicago, USA:  Dünyanın önde gelen firmaları ile rekabet eden Hema Endüstri sürekli yeni teknolojiye yatırım yaparak üretim kalitesini ve verimliliğini arttırmakla beraber sürdürülebilirliğinin kesintisiz olarak devam etmesi açısından proaktif bir yaklaşım izleyerek ABD ‘nin Illinois eyaletine bağlı Chicago kentine 30 dakika mesafedeki Elk Grove Village yerleşim yerinde “Hema Driveline and Hydraulics Inc.” ismiyle Mayıs 2017 itibariyle Satış & Pazarlama ofisini açmış bulunmaktadır.
Dünya çapında bilinen otomotiv, traktör ve iş makinası üreticileriyle çalışan Hema Endüstri, kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile hizmet verdiği sektörlerde önemli bir OEM tedarikçisi haline gelmiştir. Bu düşünceden yola çıkarak kurulan Amerika Ofisi, mevcut ihracat payının artırılmasını, şirketin portföyüne yeni müşteriler, distribütörler katmayı ve müşteri isteklerine göre yeni teknolojik ürünler meydana getirmeyi hedeflemektedir.
Amerika pazarındaki mevcut müşterileri John Deere, CNH, Caterpillar, JLG gibi büyük firmalar olan şirketin Georgia eyaletinde bulunan deposuna ek olarak Illinois eyaletinde ofisle birlikte edinmiş olduğu depo müşterilerine daha cazip iş fırsatları yaratması açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Pune, Hindistan: Hindistan’ın finans merkezi olan Mumbai’de kurulan satın alma ofisimiz 2009 yılında faaliyete geçmiş olup, gelişen Hindistan pazarından ülkemiz ve şirketimiz için maksimum kazanç, kalite ve ileriki yıllar için Hindistan Pazarına kapı olması amacı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 2016 yılı ikinci yarısı itibari ile HEMA DRIVELINE Ön Aks ve Hidrolik Kaldırıcı fabrikasının PUNE’de kurulmasından sonra Hindistan Satın alma Ofisi de fabrikaya taşınmış olup, Hem Türkiye hem de Hindistan fabrika için satın alma faaliyetlerini sürdürmektedir. 2016 yılı sonu itibari ile Hindistan satın alma cirosu 12 milyon Euro olup (Türkiye için), maksimum fayda sağlayacak çalışmalarını sürdürmektedir.
Hangzhou, Çin: Zhejiang eyaletinde bulunan Hangzhou şehrinde faaliyet gösteren ofisimiz 2013 yılında kurulmuştur. Çin, globalleşen dünyamızda gerek ekonomik gerekse siyasal alanda gün geçtikçe güçlenerek söz sahibi ülkeler arasında kendine önemli bir yer edinmekle kalmamış, aynı zamanda bu ülkeler arasında büyük bir rol sahibi olmuştur.
Çin’de bulunan ofisimizin iki ana hedefi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, ülkemizde OTOMOTİV, TRAKTÖR ve ENERJİ sektörlerinde faaliyet gösteren holdingimize bağlı şirketlerimiz için, Çin’de yüksek kalitede ve rekabetçi fiyat olanakları sunan firmaları bularak iş geliştirme olanaklarını araştırmaktır. İkinci hedefimiz ise Türkiye de ürettiğimiz ürünler ile dünya nüfusunun yüzde 19’nu oluşturan bu büyük pazarda söz sahibi olabilmek için yeni pazar araştırmaları yapmak ve mevcut müşterilerimiz ile ilişkilerin devamlılığını sağlamaktır.
Yurt dışı lojistik merkezlerimiz
Müşterilerimize daha iyi hizmet etmek, istenildiği anda ürün vermek, ulaşım masraflarını minimize etmek, maliyetleri düşürmek üzere İngiltere, ABD ve Brezilya’da lojistik merkezlerimiz vardır.
Lojistik merkezlerimizde JIT (just in time) prensibiyle çalışmakta müşterilerimizin üretim hatlarına düzenli biçimde malzeme vermekteyiz. Bu merkezlerimiz sayesinde ürün gecikmesi, yüksek fiyatlarla ürün gönderme, müşteri üretim hatlarını aksatma gibi negatif etkileri ortadan kaldırmış bulunmaktayız. 2018 yılında da benzer şekilde lojistik merkez yatırımlarımız artarak devam edecektir.
İngiltere: Ülkenin Suffolk bölgesinde yer almaktadır. İlk noktadan varış noktasına kadar NVOCC, freight forwarding, project forwarding, haulage, depolama ve gümrükleme alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.
Brezilya: Ülkenin Curitiba bölgesinde yer almaktadır. Menşei ülkeden kargo alımından itibaren gümrükleme, depolama ve dağıtım süreçlerini de içeren tüm işlemler hizmetler verilmektedir.
ABD: Ülkenin Georgia eyaletinde yer almaktadır. Ürünlerin depolanması ve müşteriye teslim faaliyetleri yapılmaktadır.

“Hedefimiz: Çözüm ve Tasarım Ortağı Olmak”
01.11.2018
Alternate Text
SKT Yedek Parça ve Makina Ar-Ge Sorumlusu İsmail Saraç: “Sektörün Bugünü İçin Değil, Yarını İçin Çalışıyoruz”
01.11.2018
Alternate Text
Ecoplas Ar-Ge Müdürü Cem Yaparel: “Ürünler Daha Hafif, Ucuz ve Yüksek Performanslı Olacak”
01.11.2018
Alternate Text
Penta Elektronik A.Ş. Kalite Müdürü Berkay Yılmaz: “Yazılım ve Elektronik Daha Fazla Konfor Sunuyor”
01.11.2018
Alternate Text
İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp: “İnternet Dünyasının Bir Oyuncusu Olarak Konumlanmalı”
01.11.2018
Alternate Text
Global Smart Systems, LLC Genel Müdürü Dr. Osman Altan: “Elektronik Gelecekte Araçların Baskın Bileşeni”
01.11.2018
Alternate Text
Norm Cıvata San. ve Tic. A.Ş. Ar-Ge Yöneticisi Dr. Cenk Kılıçaslan: “Yazılımlar, Sektörü Daha da İleriye Taşıyacak”
01.11.2018
Alternate Text
Al-Kor Grup Genel Müdür Yardımcısı (Ar-Ge) Erol Divanyan: “Ürün Grupları Kendi İçlerinde Evrimleşerek Farklılaşıyor”
01.11.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Fabrika Müdürü A. Aydın Kömeç: “Nitelikli İş Gücü Ülkemizin En Büyük Sorunu”
01.11.2018
Alternate Text
Shadow Focus Consultancy Direktörü Andy Rooke: “C-Road Platformu Gibi Gruplar Fırsatlar Sunuyor”
01.11.2018
Alternate Text
Seger Mühendislik Müdürü Tolga Kumral: “Günümüz Araçlarında Güvenliğin Sesiyiz”
01.11.2018
Alternate Text
SERTPLAS A.Ş. Ar-Ge Sorumlusu Barbaros Serter: “Araç Üstü Gömülü Yazılımlara Odaklı Ürünler Geliştiriyoruz”
01.11.2018
Alternate Text
Veldo Teknoloji Genel Müdürü Sedat Güney: “Yeni Teknolojileri Geliştiren de Kullanan da İnsan”
01.11.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik Genel Müdürü Aydın Kuntay: “Yazılım ve Test Cihazı Kabiliyetlerimiz Gelişiyor”
01.11.2018
Alternate Text
AVL Araştırma ve Mühendislik Türkiye Dr. Serkan İmpram: “Teknoloji Geliştikçe Yaşam Biçimimiz Değişiyor”
01.11.2018
Alternate Text
Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı, FPlus Ventures Kurucusu, Seri Girişimci & Yatırımcı Ahu Büyükkuşoğlu Serter: “Araçların Fiziksel Yönü Elektronik Sistemlere ve Arayüzlere Dönüşüyor”
01.11.2018
Alternate Text
Gorrud’s Auto Group Satış Danışmanı Berke Sengel: “Yeni Teknolojiler Ulaşımı Daha Kolay Hale Getiriyor”
01.11.2018
Alternate Text
McKinsey & Company Şirket Ortağı Kersten Heineke: “Yazılım, Kazanan ve Kaybedenleri Belirleyecek”
01.11.2018
Alternate Text
Sarıgözoğlu Hidrolik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu: “Yeni Teknolojilerin Odağı İnsan”
01.11.2018
Alternate Text
“Sürücüsüz Araçlar Geleceğin En Önemli Konusu”
01.11.2018
Alternate Text
CPS Pressform Genel Müdürü Serkan Alan: “Teknolojiyi İthal Etme Alışkanlığından Vazgeçilmeli”
01.11.2018
Alternate Text
KPMG Türkiye Otomotiv Sektör Lideri Hakan Ölekli: “Gelecekte Otomotiv İş Modelinin Yakıtı ‘Veri’ Olacak”
01.11.2018
Alternate Text
Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner: “Vizyonumuz; Geleceğe Yatırım Yapmak”
31.10.2018
Alternate Text
Farplas Yönetim Kurulu Üyesi - CEO Ömer Burhanoğlu: “Yenilikçi Akımın Temeli: Otomotiv Endüstrisi”
31.10.2018
Alternate Text
Her Bir Yazılım, Yeni Açılımlar ve Fırsatları Beraberinde Getiriyor
31.10.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz