BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiKros Otomotiv Teknik Genel Müdür Yardımcısı Onur Gül: “Meksika’nın en büyük ve umut vadeden pazarlardan biri olduğunu düşünüyoruz”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.02.2018 11:30:00

Meksika’nın, Kuzey Amerika bölgesinde kritik bir öneme sahip olan üretim üssü haline gelmesi, gerekse otomotiv tedarik sanayinin küresel oyuncularının bu trende ayak uydurmasının kaçınılmaz olması gerçeği, Kros Otomotiv’in küresel büyüme stratejisinde Meksika’yı en önemli önceliklerinden biri haline getirdi.

Bugün dünyanın en büyük ölçekte üretim gerçekleştiren OEM’lerinin küresel üretim organizasyonlarına bakıldığında, belirli coğrafik bölgelere konsantre oldukları dikkatimizi çekiyor. Bu bölgelerin başında, Kuzey Amerika’da Meksika, Uzak Doğu’da Çin ve Hindistan, Kuzey Avrupa’da Almanya ve Fransa, Doğu Avrupa’da Slovakya geliyor. Dolayısıyla otomotiv tedarik sanayinde küresel oyuncu olmayı hedefleyen firmaların organizasyonlarını bu trende göre şekillendirmesi; müşteriye hızlı reaksiyon imkanı, küresel ve teknolojik çözüm ortağı olma, lojistik maliyet avantajı sağlayarak tedarikçi ve üretici ilişkisini güçlendirecek önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.
Biz, Meksika’nın en büyük ve umut vadeden pazarlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Gerek dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinin Meksika’yı, Kuzey Amerika bölgesinde (NAR) kritik bir öneme sahip olan üretim üssü haline getirmesi, gerekse otomotiv tedarik sanayinin küresel oyuncularının bu trende ayak uydurmasının kaçınılmaz olması gerçeği, Kros Otomotiv’in küresel büyüme stratejisinde Meksika’yı en önemli önceliklerinden biri haline getirmesini zorunlu kılmıştır.
Bu çerçevede Kuzey Amerika Bölgesi (NAR) için uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve şirket kurulumunu geçtiğimiz günlerde tamamladığımız Kros Automotive Mexico’yu resmi olarak Eylül 2017’de faaliyete geçirdik.
Mevcut müşteri portföyünde en büyük paya sahip olan Volkswagen Grup’un Meksika’daki 3 üretim tesisine yakın bir konumda kurulan Kros Automotive Mexico’nun ilk aşamada lojistik merkez olarak hizmet vermesi ve pazardaki potansiyel ile orantılı olarak kısa vadede üretim tesisi haline dönüştürülmesi planlanıyor.
Halen Volkswagen Meksika’nın birçok ürün grubu ihalelerinde resmi olarak yer alan firmamız, önümüzdeki günlerde pazardaki diğer OEM’lerle de işbirliğini artırmayı hedefliyor.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz