BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiHasçelik İhracat Direktörü Çağrı Bircan: “İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.02.2018 11:42:00

Müşteriler nezdinde bulunabilirliği arttırmak, yabancı piyasalarda var olabilmek için hayati öneme sahiptir. İhracatın önemi ülkemiz sanayinin gelişimine olan katkısı ve istihdam artışı sağlaması açısından malumdur. İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır.

Hasçelik olarak 2004 yılından beri dünyanın çeşitli ülkelerine sıcak haddelenmiş ve soğuk işlem görmüş uzun vasıflı çelik çubuklarını ihraç ediyoruz. Rekabetin artması, müşteri beklentilerinin gelişmesi, hızlı teslimat ve bulunabilirlik konularının önem kazanması sebebiyle yurtdışı dağıtım organizasyonumuzu sürekli geliştiriyoruz. Bu amaçla Amerika kıtasındaki müşterilerimize daha yakın olabilmek adına ABD’nin, Şikago şehrinde bir ofis açtık. Aynı bölgede kuracağımız bir depo ile ürünlerimizin bölgedeki ulaşılabilirliğini arttıracağız. Güney Amerika Bölgesi’ne hızlı hizmet verebilmek adına bir başka depomuzu da Houston bölgesine açacağız.
Avrupa’da ise yine benzer sebeplerle Almanya’da bir ofis ve Antwerp’de bir depo kurmayı planlıyoruz. Yurt dışı depolarımızda ve ofislerimizde hem merkezden transfer edilen personellerimiz hem de yerel bölgeye çok iyi hâkim çalışanlarımız olacaktır. Bu sayede bilgi birikimimizi yerel tecrübe ile birleştirecek ve müşterilerimizle olan bağlarımızı kuvvetlendireceğiz.
Depolarımızda bulunduracağımız zengin ürün gamımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını Avrupalı rakiplerimiz gibi hızlı bir şekilde tedarik edebileceğiz. Müşteriler nezdinde bulunabilirliği arttırmak, yabancı piyasalarda var olabilmek için hayati öneme sahiptir. İhracatın önemi ülkemiz sanayinin gelişimine olan katkısı ve istihdam artışı sağlaması açısından malumdur. İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır.
Yurt dışı açılımlarımızda Turqulity marka desteğine hak kazanmış olmamız ve beraberinde edindiğimiz yönlendirme ve destekler bizlere hedef pazarlarımızdaki hareketlerimizde kolaylıklar sağladı. Bununla birlikte yabancı bir ülkede yatırım kararı veriyor olmak kendi içerisinde bir takım zorlukları da içermektedir. Yer seçimi, yasal mevzuat, rekabet ve müşteri yapısı gibi konuları çok detaylı inceliyoruz.
Yurt dışına yatırım yapmak isteyen firmalara birinci önerimiz çok iyi bir hazırlık sürecinden geçmeleri, kaliteli bir ticari ve hukuki danışmanlık almaları, güvenilir yerel temsilcilerle işbirliği yapmaları ve devletin bu konudaki çalışmalarının içerisinde yer almalarıdır.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz