BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiHasçelik İhracat Direktörü Çağrı Bircan: “İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.02.2018 11:42:00

Müşteriler nezdinde bulunabilirliği arttırmak, yabancı piyasalarda var olabilmek için hayati öneme sahiptir. İhracatın önemi ülkemiz sanayinin gelişimine olan katkısı ve istihdam artışı sağlaması açısından malumdur. İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır.

Hasçelik olarak 2004 yılından beri dünyanın çeşitli ülkelerine sıcak haddelenmiş ve soğuk işlem görmüş uzun vasıflı çelik çubuklarını ihraç ediyoruz. Rekabetin artması, müşteri beklentilerinin gelişmesi, hızlı teslimat ve bulunabilirlik konularının önem kazanması sebebiyle yurtdışı dağıtım organizasyonumuzu sürekli geliştiriyoruz. Bu amaçla Amerika kıtasındaki müşterilerimize daha yakın olabilmek adına ABD’nin, Şikago şehrinde bir ofis açtık. Aynı bölgede kuracağımız bir depo ile ürünlerimizin bölgedeki ulaşılabilirliğini arttıracağız. Güney Amerika Bölgesi’ne hızlı hizmet verebilmek adına bir başka depomuzu da Houston bölgesine açacağız.
Avrupa’da ise yine benzer sebeplerle Almanya’da bir ofis ve Antwerp’de bir depo kurmayı planlıyoruz. Yurt dışı depolarımızda ve ofislerimizde hem merkezden transfer edilen personellerimiz hem de yerel bölgeye çok iyi hâkim çalışanlarımız olacaktır. Bu sayede bilgi birikimimizi yerel tecrübe ile birleştirecek ve müşterilerimizle olan bağlarımızı kuvvetlendireceğiz.
Depolarımızda bulunduracağımız zengin ürün gamımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını Avrupalı rakiplerimiz gibi hızlı bir şekilde tedarik edebileceğiz. Müşteriler nezdinde bulunabilirliği arttırmak, yabancı piyasalarda var olabilmek için hayati öneme sahiptir. İhracatın önemi ülkemiz sanayinin gelişimine olan katkısı ve istihdam artışı sağlaması açısından malumdur. İhracatı artırmak tüm sanayi kolları için vazgeçilmez amaç olmalıdır.
Yurt dışı açılımlarımızda Turqulity marka desteğine hak kazanmış olmamız ve beraberinde edindiğimiz yönlendirme ve destekler bizlere hedef pazarlarımızdaki hareketlerimizde kolaylıklar sağladı. Bununla birlikte yabancı bir ülkede yatırım kararı veriyor olmak kendi içerisinde bir takım zorlukları da içermektedir. Yer seçimi, yasal mevzuat, rekabet ve müşteri yapısı gibi konuları çok detaylı inceliyoruz.
Yurt dışına yatırım yapmak isteyen firmalara birinci önerimiz çok iyi bir hazırlık sürecinden geçmeleri, kaliteli bir ticari ve hukuki danışmanlık almaları, güvenilir yerel temsilcilerle işbirliği yapmaları ve devletin bu konudaki çalışmalarının içerisinde yer almalarıdır.

Şahin Motor Yatakları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aysu: “Ülkemizde yenileme pazarı büyük bir role sahip”
25.05.2018
Alternate Text
Jantsa Yurtiçi Satış Müdürü Erdal Eleman: “Ürünlerimizdeki katma değeri yükseltmeliyiz”
25.05.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sektörün değer zinciri, teknolojik değişime uyum sağlamalı”
25.05.2018
Alternate Text
Frost & Sullivan Mubarak Moosa: Yenilikçi bakım çözümleri tasarlayarak yeni iş modellerine odaklanmak
25.05.2018
Alternate Text
Karland Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Orgun Keskin: “Bilgi ve teknolojiye yatırım yapanlar bir adım önde olacaklar”
25.05.2018
Alternate Text
Sismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Başkanı Rıza Şahin: “İnovasyon temelli itici güçler iş modellerini belirliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Mapa Makina Yurt İçi Pazarlama Müdürü Hüseyin Muratoğlu: “Nitelikli iş gücü ve Ar-Ge küresel rekabette fark yaratıyor”
25.05.2018
Alternate Text
Nexus Automotive CEO’su Gael Escribe: “Değişime öncülük etmelisiniz”
25.05.2018
Alternate Text
Wolk Aftersales Kıdemli Danışmanı Zoran Nikolic: “Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir pazar yaratmalıdır”
25.05.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Dönüşüm derken kendimizi mi kandırıyoruz”
25.05.2018
Alternate Text
Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Araç teknolojisinin gelişimi, yenileme pazarını etkiliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Ditaş Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Ertürk: “Sürdürülebilir üretimi destekleyecek politikalar geliştirilmelidir”
25.05.2018
Alternate Text
Temot International Autoparts GmbH Başkanı ve CEO'su Fotios Katsardis: “Pazarda E-ticaret kendini geliştiriyor”
25.05.2018
Alternate Text
Schaeffler Automotive Aftermarket Ülke Direktörü Abdullah Yavuz: “Tedarik sanayini destekleyecek her adım yenileme pazarını geliştirir”
25.05.2018
Alternate Text
LMC Automotive, Global Satış Tahminleri Direktörü Jonathon Poskitt: “Artan mobilite talepleri yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartabilir”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Sadece Otomotiv Değildir
25.05.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz