BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiKırpart A.Ş. Pazarlama & Satış Müdürü Ayşegül Aktulga: “Yurt dışında yatırım sürdürülebilir ve rekabetçi olmalı”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 6.02.2018 10:52:00

Yurt dışında yatırım yaparken kendi üretim ve ürün dinamikleriniz belirgin rol oynamalı. Yalnızca yurt dışında yatırım tek başına bir hedef olarak anlamlı değil. Sürdürülebilir, rekabetçi ve mümkünse katma değeri Türkiye’de bırakarak hareket etmek bizim bu noktada en önemli önceliğimiz oldu.

Otomotiv sektörü için küresel bakış açısı olmazsa olmaz. Belirlediğiniz hedef pazarlarınızda stratejik hamleler yapmak zorundasınız. Yurt dışı yatırımlar bu anlamda çok önemli. Burada elbette kendi üretim ve ürün dinamikleriniz belirgin rol oynamalı. Yalnızca yurt dışında yatırım tek başına bir hedef olarak anlamlı değil. Sürdürülebilir, rekabetçi ve mümkünse katma değeri Türkiye’de bırakarak hareket etmek bizim bu noktada en önemli önceliğimiz oldu.
Kırpart olarak Genel Müdürümüz Şahin Saylık tarafından bizzat 2005 yılında pazar araştırması çalışması olarak başlatılan Çin operasyonu, 2012 yılında yaptığımız Çin Satış Ofisi açılışı ile devam etti. Şangay ofisimizin 5. yıl kutlamalarını geçen yıl müşterilerimiz ve konsolosumuzun da yer aldığı bir resepsiyonla gerçekleştirdik. Hali hazırda, ihracatımızın yüzde 20’si Çin’e gerçekleşmekte.
Çin özelinde; kültür, dil ve sistemsel farklılıkların çok baskın olmasından dolayı uzun araştırma ve analizler sonucunda ufak adımlar bizi yol kazalarından kurtardı. Saat farkından tutun  İngilizcenin Çin’de çok yaygın olmamasına, ülkenin ithalat yapmaya alışık olmamasından gümrük prosedürlerinin sürekli değişebilmesine kadar çok farklı sorunlarla karşılaşılabiliyor.
Mutlaka çok derin, çeşitli kaynaklardan akademik ve bilgiye yönelik araştırmaların yanında bizzat o bölgede çok uzun zaman harcayarak planlanması gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Yerel bir avukat ve güvenilir bir finans firması olmazsa olmazlardan. Bir de, ana merkezden biri veya birileri (hem yetkin ve hem de merkezdeki yapıya bütünüyle hakim olan) mutlaka yatırım yapılacak bölgede istihdam edilmeli.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz