BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiLeoni Kablo Türkiye Genel Müdürü Şükrü Erdem: “Grubumuzun üretim üssü ve ihracat merkezi konumundayız”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 5.04.2018 10:13:00

Ekonomiye duyulan güvenin de etkisiyle, gelecekte büyüme ivmesinin süreceğine inanıyoruz. Tüm bu yönleriyle, Türkiye’yi yatırımcılar açısından ‘cazibe merkezi’ olarak tanımlamak mümkün…

Bursa’da faaliyet gösteren Leoni Kablo Türkiye, Almanya merkezli bir şirkettir. Leoni Türkiye, grubun tel kablo ve çözümleri bölümüne bağlı olarak, 17 yıldır Türkiye’de üretim yapıyor. Tel kablo çözümleri alanında uzmanlaşan Leoni Türkiye, grubun dünya genelinde standart otomotiv kabloları alanında, üretim üssü ve ihracat merkezi konumundadır.
Leoni’nin Bursa Gemlik Serbest Bölgesi’nde, 10 bin metrekarelik tesisi ile 200 çalışanı bulunuyor. Yıllık 5 milyon metre kablo üretim kapasitesine sahip olan Leoni’nin, yıllık 20 bin ton da bakır işleme kapasitesi mevcut.
Leoni ağırlıklı olarak dünyanın bütün bilinen otomotiv markaları için kablo üretirken, üretiminin yüzde 6 civarını beyaz eşya sektörüne yönelik, yüzde 2’lik kısmını da diğer farklı özel kablolar için gerçekleştirmektedir.
Leoni Türkiye, Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra; Amerika kıtası, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Polonya, Fas, Tunus, Mısır, Endonezya ve Çin’e yaptığı satışlarla üretiminin büyük kısmını ihraç ediyor.
Geçtiğimiz yıl Leoni için dünya ölçeğinde 100. kuruluş yıl dönümü heyecanını yaşamıştık. Leoni Türkiye olarak da rekabette güçlü yönlerimize odaklanarak, sektörümüz için ihtiyaç duyulan çözümler ile yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünleri geliştirme gayretindeyiz.
Son 2 yılda, 2 milyon Euro’luk makine yatırımı yapan Leoni Türkiye, bu yıl için 3 Milyon Euro tutarında bir yatırım planlıyor.
130 milyon Euro düzeyinde cirosu bulunan Leoni Türkiye, son 10 yıldır ortalama yüzde 10 civarında büyüme kaydetti.
Leoni Türkiye’nin esnekliği, hızlı düşünme ve çabuk karar verme kültürü gibi avantajları da farklı ülkelerdeki projelerin Türkiye fabrikasına kaydırılmasına olanak sağlıyor.
Son onbeş yılda hızla gelişen ekonomisi, genç ve dinamik nüfus yoğunluğu, jeopolitik avantajları, nitelikli iş gücü, devlet destekli teşvik olanakları gibi pek çok avantajdan dolayı Türkiye’ye yatırım yapma kararı alan Leoni, bugün gelinen noktada edilen sonuçlar ve ileriye dönük hedeflerle birlikte, bu yatırımların ne denli doğru bir hamle olduğunu ispatlamıştır.
Öte yandan Türkiye ekonomisi, döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların dışında, siyasi ve ekonomik açıdan konjonktürel düzeyde yaşanan etkilere rağmen son yıllarda hızlı bir büyüme ve gelişme süreci içerisinde.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz