BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiSismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 25.05.2018 09:56:00

Uluslararası akredite olmuş kurumlar tarafından “eşdeğer parça” tanımlamasının yapılması, bağımsız firmaların ürün kalitesi ve izlenebilirliği açısından olduğu kadar hem ülkemiz hem de üreticiler için güvence olacaktır.

Araç teknolojilerinin gelişininin yenileme pazarı üzerindeki etkileri
Yenileme pazarı devasa hacme sahip bir pazar ve her yıl bu büyüme hızı artarak sürüyor. Elbette ki Sismak’ın üretim alanındaki parçalar gelecekte de kullanılmaya devam edecek. Sektörün tüm bileşenlerini oluşturan firmalar gibi bizler de biliyoruz ki araç teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, yenileme pazarını da geliştirecek. Pazarda ayakta kalmak istiyorsak; değişime ayak uydurmalıyız. Bilindiği üzere direksiyon sistemlerinde kullanılan elektrik ve elektronik parçalarının Türkiye’de üretimi yapılmamaktadır. Birçok Türk firmasının yeterli elektronik bilgisi olmasına rağmen, pazarın ihtiyacı olan doğru akım motorları ve sensörler üretilmemektedir. Biz bu konuda sektörün açığını doldurmaya ve araç teknolojilerindeki gelişime paralel yol almaya odaklanıyoruz.
Ülkemizdeki araç sayısı kadar bu araçların ortalama yaşları da oldukça yüksek. Bu gerçek bile yenileme pazarının büyüklüğünü ve önemini gözler önüne seriyor. Türkiye’deki araç markalarının çeşitliliği artıkça sektörün olumlu yönde gelişeceğine inanıyoruz. Uluslararası akredite olmuş kurumlar tarafından “eşdeğer parça” tanımlamasının yapılması, bağımsız firmaların ürün kalitesi ve izlenebilirliği açısından olduğu kadar hem ülkemiz hem de üreticiler için güvence olacaktır.
Küresel pazarlarda var olmanın koşulları
Düşük miktarlı, buna karşın çok çeşitli üretim ihtiyacı, maliyetler konusunda bizi zorluyor. Yenileme pazarında Uzakdoğu üretimi malların fiyatlarının referans olarak gösterilmesi, ürün kalitesinin birinci öncelik olmaması da en büyük sorunlar. Bu gerçekler karşısında küresel pazardaki hedefimizi; “marka olmak, bilinirliğimizi artırmak ve ulaşılabilir hale gelmek” olarak belirledik. Bu amaçla teknolojiyi sadece üretimde değil, marka konumlandırma çalışmalarında da aktif olarak kullanmak gerektiğini düşünüyoruz.
Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapmak kadar, dijital dünyanın gücünü de yadsımamalı ve pazara yönelik aksiyonlarda dijital dünyanın gücünden etkin şekilde yararlanmalıyız.
Pazarın gelişimi için neler yapılmalı?
Pazara olan güvenin artması ve pazarın gelişimi için ürün kalitesi kadar hizmet kalitesinin de artması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu tüm paydaşların başarması, gelişimi doğrudan sağlayacaktır. Tüketicinin ihtiyacı olan parçanın doğru tanımlanması, yetkin servislerin parça değişimini gerçekleştirmesi, tüketicinin bilinçlenmesi, korunması, garanti belgesi kullanımının ve izlenebilirliğin yaygınlaştırılması, emniyet parçalarının satışında gereken kalifikasyonun sağlanmasının zorunlu hale getirilmesi gibi diğer unsurlar da sağlandığında, pazarın büyük bir atılım gerçekleştireceğine olan inancımız tam.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz