BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiHexagon Studio Genel Müdürü Murat Özkan: “Bağlanabilirlik yakın dönemde araçlarda temel beklentilerin arasına girecek”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 1.11.2017 16:15:00

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı konusunda özellikle otomotiv sektöründe son yıllarda ciddi bir sıçrama var. Otonom sürüşün yaygınlaşması ve kentleşme, mobilite çözümlerinin yaygınlaşması ile bu daha da artacak.

Çevreci araçlar otomotiv sektörünün uzun süredir odağında. Ama artık araçların tek başına çevreci olması yeterli değil. “Nesnelerin interneti” konsepti artık otomotiv sektöründe de yaygınlaşıyor ve çevresiyle haberleşen araçlar konusunda ar-ge çalışmalarının yoğunlaştığını görüyoruz. Bağlanabilirlik yakın dönemde araçlarda temel beklentilerin arasına girecek.
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı konusunda özellikle otomotiv sektöründe son yıllarda ciddi bir sıçrama var. Otonom sürüşün yaygınlaşması ve kentleşme, mobilite çözümlerinin yaygınlaşması ile bu daha da artacak. Bu anlamda bir çok küresel oyuncu gerek organik büyüme gerekse teknoloji şirketi satın alımı gibi ciddi yatırımlar ile geleceğe şekil vermeye çalışıyor. Gelecekte farklı seviyelerdeki otonom araçları daha yaygın olarak göreceğiz. Bu konudaki regülasyonların ve altyapının devreye girmesi ile otonom araçların mevcut araçların yerini alacağını düşünüyoruz.
Hexagon Studio olarak üç tekerlekli küçük araçlardan 12 metrelik otobüslere kadar her sınıf araca yönelik elektrikli araç projesi yürüttük. Şu an bu araçların birbirleri ile haberleşen ve otonom araç versiyonları için projeler yürütüyoruz. Bu araçlarda insan-makine arabirimleri ve telematik sistemler gibi destek sistemlerinin de geliştirilmesi bu projelerin kapsamı içerisinde. Firmamızın insan odaklı ürün geliştirme motivasyonunun izlerini bu projelerde özellikle engelli erişimine yönelik sistemlerde görmek mümkün.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz