Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiCanel Otomotiv Hasanağa Fabrikası Ford Q1 Belgesi Aldı

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 26.02.2024 09:46:00

Yeşilova Holding’in otomotiv endüstrisindeki köklü markası Canel Otomotiv’in Hasanağa OSB’deki yeni fabrikası, Ford’un global çaptaki en önemli kalite sertifikalarından biri olan Q1 belgesine layık görüldü.

Yeşilova Holding’in, otomotiv endüstrisi için yenilikçi çözümler ve katma değerli üretimler gerçekleştiren şirketi Canel Otomotiv, Ford Q1 belgesi aldı. Şirketin Hasanağa OSB’deki ikinci fabrikasının layık görüldüğü belgenin töreni, Ford Otosan’ın üst düzey yöneticileri, Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova ve Yönetim Kurulu üyeleri ile grup şirketlerinden yöneticiler ve çalışanların katılımıyla düzenlendi. 
 
18 YIL SONRA AYNI GURUR
Törende söz alan Canel Otomotiv Genel Müdürü Umut Özdeş, “Otomotiv endüstrisinde dünyanın en köklü markalarından olan Ford ile uzun yıllara dayanan stratejik iş birliğimizden büyük memnuniyet duyuyoruz. Ovaakça fabrikamız bundan tam 18 yıl önce bu belgeyi almıştı. İki yıl önce üretimin başladığı Hasanağa fabrikamızın da bugün Ford Q1 belgesine layık görülmesinden ötürü gururluyuz. Bu belgelendirme, 2021 yılında Altın Tedarikçi Ödülünü alan şirketimizin başarılarının devamını göstermesi açısından çok değerli ve anlamlı. 2023 yılı Holding ve grup şirketleri olarak emeklerimizin karşılığını ödüllerle ve başarılarla aldığımız bir yıl oldu. ‘Best Managed Company’, ‘Great Place To Work’ ‘EFQM Mükemmellik Ödülü’ UN Global Compact üyeliği ve WEP imzacısı olmak gibi seri başarıların, 2024’ün hemen başında Q1 belgesi ile taçlandırılması bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Şirketimizin elektrikli araçlar başta olmak üzere otomotiv çözümlerindeki konumunu daha da güçlendirecek bu adımda Ford’un desteğini almanın heyecanı bizler için çok büyük. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bu değerli başarılara ulaşmamızı sağlayan başta Ford olmak üzere tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkür ederim” dedi.
 
FORD Q1 BELGESİ 
Yönetim, tedarik zinciri, insan kaynakları, proje, üretim ve kalite yönetim süreçlerini titiz ve detaylı biçimde analiz eden Ford Q1 kalite sistemi, dünya genelinde önemli bir referans noktası kabul ediliyor.
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz