Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiSarıgözoğlu’nda Kepler Mutlu ve Güvenli Gelecek Umudu ile Atıldı

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 19.08.2019 20:31:00

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) faaliyet gösteren Sarıgözoğlu Hidrolik A.Ş.’nin 2013 yılında açmış olduğu, şuanda 46 öğrenciye eğitim veren Sarıgözoğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nin 5. mezuniyet töreni gerçekleşti.

Makine Teknolojisi Endüstriyel Kalıp Dalında 8, Metal Teknolojisi Sac İşleri dalında ise 7 öğrencinin mezun olduğu törene Sarıgözoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SARIGÖZOĞLU, Başkan Yardımcısı Levent  SARIGÖZOĞLU, Yunusemre İlçe Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ŞENGÜL, Manisa İşkur İl Müdürü Eşref ASLAN, Mesleki Eğitim Merkezi Yöneticileri ve Öğretmenleri ile veliler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Mustafa SARIGÖZOĞLU; “Bugüne kadar 55 mezun verdik. Bu mezunlardan 40’ını kendi bünyemizde istihdam ettik. 15 kişiyi istihdam edemeyişimiz bu öğrencilerimizin başka alanları tercih etmelerinden dolayıdır. Okulumuz bünyesinde bütün öğrencilerimizin iş garantisi vardır. Biz bu genç nesile yıllardır hem okul hem de işyeri tedarik etmekten çok mutluyuz. Biz sizlerle gençleşiyor ve yenileniyoruz” diyerek, duyduğu heyecan ve gururu paylaştı.
Sarıgözoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Sarıgözoğlu ise; “Fabrikamıza acemi ve ürkek birer genç olarak gelen öğrencilerimiz bugün yüzlerce makinenin çalıştığı bir alanda rahatça çalışabiliyor. Mezun olup kadromuza geçen arkadaşlar yakında ustaları ile birlikte yurtdışındaki müşterilerimize(BMW, Mercedes) kalıp teslimine gidecek. Şirketimizin kurucusu rahmetli İsmail Sarıgözoğlu’nun dediği gibi “Her işin bir okuması, bir de dokuması vardır”. Gençlerimizi tebrik ediyor, bir kalenin neferleri gibi işlerine sahip çıkacaklarına inanıyorum” diyerek bütün okul öğrencilerine, bu eğitim ve öğretim yılının yorgunluğunu atabilmeleri için önceden organizasyonu yapılan ve gelenek haline gelen aquapark’ta sınırsız eğlence müjdesini verdi.
Sarıgözoğlu A.Ş. Eğitim Yöneticisi Halit Yavuz ise yaptığı konuşmada; “Şirketimiz 2013 yılında kendi alanında yetişen ve kendi işini yapacak olan ara eleman değil ana eleman, mavi yaka değil altın yakalı personelini kendi bünyesinde yetiştirmek için büyük bir adım attı. Bu mezuniyet ile birlikte toplamda 70 öğrenci mezun etmiş olduk. Öğrencilerimizin çoğu şirketimiz kadrosunda iş hayatına başladı. Gençlerimizden 3 isteğim var. Her şeyden önce sağlığınıza özen gösterin. İkincisi ahlaklı olun. Son olarak huzur, mutluluk ve başarı için sonuna kadar çabalayın. Bizim geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz” dedi.

E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz