BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBenteler Automotive Gebze Genel Müdürü Çağatay Dündar: “Müşteri beklentileri yatırımlarımızı belirliyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 5.04.2018 10:08:00

Benteler Automotive Grubu yaklaşımında "Müşterinin Bulunduğu Yerde - Follow Customer Foot Print" üretim yapma yaklaşımı söz konusudur. Bu bağlamda, ülkemizde bulunan ana sanayinin beklentilerine cevap verebilmek için bu yatırım ülkemize yapılmıştır.

Benteler Autmotive Gebze, Ekim 2011 yılında kuruldu ve bu dönemden beri TOSB’da varlığını sürdürüyor. An itibariyle onaylı sermayemiz 63.4 milyon TL. Ana sanayi müşterilerimiz için sıcak şekillendirilmiş metal parça ve çeşitli alüminyum uygulamaları üretiyoruz. Yakın zaman içinde yine TOSB’da ikinci fabrikamızı açacağız ve toplam kapalı alanımız 16 bin metrekare olacak. Fabrikamızda; presler, robotlar, lazer makinaları, kaynak uygulama sistemleri ile ileri teknoloji kullanarak üretim yapıyor; tam zamanında ve istenilen kalitede müşterilerimize sevk ediyoruz.  
Benteler Automotive Grubu yaklaşımında “Müşterinin Bulunduğu Yerde - Follow Customer Foot Print” üretim yapma yaklaşımı söz konusudur. Bu bağlamda, ülkemizde bulunan ana sanayinin beklentilerine cevap verebilmek için bu yatırım ülkemize yapılmıştır. Hedef, müşteri memnuniyeti ve maliyetleri optimize etme yaklaşımıdır. Özet olarak  yaklaşım “Kazan Kazan - Win to Win” stratejisidir.
Kur kaynaklı kayıpları
anlatmakta zorlanıyoruz
Dünya genelinde yaşanan VUCA (Değişkenlik-Belirsizlik-Karmaşıklık-Muğlaklık) etkisi gerek ülkemizi gerekse bizleri de olumsuz bir şekilde etkiliyor. Ayakta kalmak, sürdürülebilir bir gelişim sağlamak için ekonomik anlamda kuvvetli olmak zorundayız. Bu noktada bizleri zorlayan en önemli girdi, değişken kur yapısıdır. Bu durum gerek satın alma gerek satış gerekse envanter süreçlerimizde karşımıza çıkıyor. Üzülerek belirtmek isterim ki kur kaynaklı kayıplarımızı merkez ofislerimize anlatmakta çok ama çok zorlanıyoruz. Bu noktada ana sanayinin, biz tedarik sanayini desteklemesi önem arz ediyor. Ayrıca, devletimizin, para ve sanayileşme politikaların, bu gerçeği dikkate alarak tespit etmesi, kısa-orta-uzun vadeli avantajlar sağlaması önemli bir yaklaşımdır. Diğer taraftan yatırım teşviği anlamında, sanayimiz için belirlenmiş olan uygulamaları destekliyor, yakinen takip ediyor ve faydalanmak için çaba sarf ediyoruz.
İnsan kaynağı gelişmeye açık bir konu
İnsan kaynağının, bölgemizde ve sektörümüz için gelişmeye açık bir konu olduğunu düşünüyor ve süreci  hassasiyetle takip ediyoruz. Şirket olarak, konuyu etkin eğitim yaklaşımı ile aşmaya çalışıyoruz. Bu noktada, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışanlarımıza eğitim veriyor ve onların her konuda kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki; başarıya ancak ve ancak operasyonel bilgi birikimi olan, adanmış çalışanlarla ulaşabiliriz.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz