BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBenteler Automotive Gebze Genel Müdürü Çağatay Dündar: “Müşteri beklentileri yatırımlarımızı belirliyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 5.04.2018 10:08:00

Benteler Automotive Grubu yaklaşımında "Müşterinin Bulunduğu Yerde - Follow Customer Foot Print" üretim yapma yaklaşımı söz konusudur. Bu bağlamda, ülkemizde bulunan ana sanayinin beklentilerine cevap verebilmek için bu yatırım ülkemize yapılmıştır.

Benteler Autmotive Gebze, Ekim 2011 yılında kuruldu ve bu dönemden beri TOSB’da varlığını sürdürüyor. An itibariyle onaylı sermayemiz 63.4 milyon TL. Ana sanayi müşterilerimiz için sıcak şekillendirilmiş metal parça ve çeşitli alüminyum uygulamaları üretiyoruz. Yakın zaman içinde yine TOSB’da ikinci fabrikamızı açacağız ve toplam kapalı alanımız 16 bin metrekare olacak. Fabrikamızda; presler, robotlar, lazer makinaları, kaynak uygulama sistemleri ile ileri teknoloji kullanarak üretim yapıyor; tam zamanında ve istenilen kalitede müşterilerimize sevk ediyoruz.  
Benteler Automotive Grubu yaklaşımında “Müşterinin Bulunduğu Yerde - Follow Customer Foot Print” üretim yapma yaklaşımı söz konusudur. Bu bağlamda, ülkemizde bulunan ana sanayinin beklentilerine cevap verebilmek için bu yatırım ülkemize yapılmıştır. Hedef, müşteri memnuniyeti ve maliyetleri optimize etme yaklaşımıdır. Özet olarak  yaklaşım “Kazan Kazan - Win to Win” stratejisidir.
Kur kaynaklı kayıpları
anlatmakta zorlanıyoruz
Dünya genelinde yaşanan VUCA (Değişkenlik-Belirsizlik-Karmaşıklık-Muğlaklık) etkisi gerek ülkemizi gerekse bizleri de olumsuz bir şekilde etkiliyor. Ayakta kalmak, sürdürülebilir bir gelişim sağlamak için ekonomik anlamda kuvvetli olmak zorundayız. Bu noktada bizleri zorlayan en önemli girdi, değişken kur yapısıdır. Bu durum gerek satın alma gerek satış gerekse envanter süreçlerimizde karşımıza çıkıyor. Üzülerek belirtmek isterim ki kur kaynaklı kayıplarımızı merkez ofislerimize anlatmakta çok ama çok zorlanıyoruz. Bu noktada ana sanayinin, biz tedarik sanayini desteklemesi önem arz ediyor. Ayrıca, devletimizin, para ve sanayileşme politikaların, bu gerçeği dikkate alarak tespit etmesi, kısa-orta-uzun vadeli avantajlar sağlaması önemli bir yaklaşımdır. Diğer taraftan yatırım teşviği anlamında, sanayimiz için belirlenmiş olan uygulamaları destekliyor, yakinen takip ediyor ve faydalanmak için çaba sarf ediyoruz.
İnsan kaynağı gelişmeye açık bir konu
İnsan kaynağının, bölgemizde ve sektörümüz için gelişmeye açık bir konu olduğunu düşünüyor ve süreci  hassasiyetle takip ediyoruz. Şirket olarak, konuyu etkin eğitim yaklaşımı ile aşmaya çalışıyoruz. Bu noktada, bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışanlarımıza eğitim veriyor ve onların her konuda kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki; başarıya ancak ve ancak operasyonel bilgi birikimi olan, adanmış çalışanlarla ulaşabiliriz.

Şahin Motor Yatakları Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Aysu: “Ülkemizde yenileme pazarı büyük bir role sahip”
25.05.2018
Alternate Text
Jantsa Yurtiçi Satış Müdürü Erdal Eleman: “Ürünlerimizdeki katma değeri yükseltmeliyiz”
25.05.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol: “Sektörün değer zinciri, teknolojik değişime uyum sağlamalı”
25.05.2018
Alternate Text
Frost & Sullivan Mubarak Moosa: Yenilikçi bakım çözümleri tasarlayarak yeni iş modellerine odaklanmak
25.05.2018
Alternate Text
Karland Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Orgun Keskin: “Bilgi ve teknolojiye yatırım yapanlar bir adım önde olacaklar”
25.05.2018
Alternate Text
Sismak Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Hedef; marka olmak, bilinir ve ulaşılabilir hale gelmek”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği Başkanı Rıza Şahin: “İnovasyon temelli itici güçler iş modellerini belirliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Mapa Makina Yurt İçi Pazarlama Müdürü Hüseyin Muratoğlu: “Nitelikli iş gücü ve Ar-Ge küresel rekabette fark yaratıyor”
25.05.2018
Alternate Text
Nexus Automotive CEO’su Gael Escribe: “Değişime öncülük etmelisiniz”
25.05.2018
Alternate Text
Wolk Aftersales Kıdemli Danışmanı Zoran Nikolic: “Gelecek nesiller için sürdürülebilir bir pazar yaratmalıdır”
25.05.2018
Alternate Text
TT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Dönüşüm derken kendimizi mi kandırıyoruz”
25.05.2018
Alternate Text
Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk: “Araç teknolojisinin gelişimi, yenileme pazarını etkiliyor”
25.05.2018
Alternate Text
Ditaş Yurtiçi Satış Müdürü Mustafa Ertürk: “Sürdürülebilir üretimi destekleyecek politikalar geliştirilmelidir”
25.05.2018
Alternate Text
Temot International Autoparts GmbH Başkanı ve CEO'su Fotios Katsardis: “Pazarda E-ticaret kendini geliştiriyor”
25.05.2018
Alternate Text
Schaeffler Automotive Aftermarket Ülke Direktörü Abdullah Yavuz: “Tedarik sanayini destekleyecek her adım yenileme pazarını geliştirir”
25.05.2018
Alternate Text
LMC Automotive, Global Satış Tahminleri Direktörü Jonathon Poskitt: “Artan mobilite talepleri yeni iş fırsatlarını ortaya çıkartabilir”
25.05.2018
Alternate Text
Otomotiv Sadece Otomotiv Değildir
25.05.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz