BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiSismak Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Özge Özen Kural: “Marka güçlü yanlarınızın, iyi taraflarınızın sonucudur”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 08:04:00

Markalaşmak farkın kendisidir aslında, en özet hali bu. Şayet işinizde marka olmayı başarmışsanız, benzer her şeyden bir farkınız olduğunu da ifade etmiş olursunuz. Çünkü marka güçlü yanlarınızın, iyi taraflarınızın sonucudur.

Ürettiğimiz ürünler; Ar-Ge, tasarım, üretim sürecinden geçer ve doğar. Doğan ürünlerimiz büyür ve gelişir; kısacası yaşarlar.
Marka bence ürünlerimiz ve firmamız için ölümsüzlüğün tescil almış hali. Ölümsüzlüğü iki açıdan değerlendirebiliriz; iyi ve kötü. Tıpkı markalar gibi, iyi ya da kötü bilinmek.
Marka içinde çok şey barındırıyor; vaatler, teklifler, emek, çaba, hikayeler, imaj, mesaj, sosyal fayda…
Para ile ifade edilebilen ama bazen para ile ölçülmesi mümkün olmayan; buna rağmen şirketler için değer yaratan bir kavram. Markalaşma ürünlerimizi ve şirketimizi kimliklendirmektir. Bu öyle bir kimliktir ki, sizi diğerlerinden ayırt eder.
Markalaşmak farkın kendisidir aslında, en özet hali bu. Şayet işinizde marka olmayı başarmışsanız, benzer her şeyden bir farkınız olduğunu da ifade etmiş olursunuz. Çünkü marka güçlü yanlarınızın, iyi taraflarınızın sonucudur. Markalaşma, rakiplerimizden ayırt edilmemizi sağlar. İyi markalar yaratmak, çok çalışma ve disiplinle gerçekleşir. Marka aynı zamanda tüketiciye güven de verir. Her sektörde, her alıcı güven veren ürünü tercih eder.
Markalaşmak ürünlerimiz ile müşterilerimiz arasındaki ilişkiyi sağlamlaştırıp, belirginleştirir. Çünkü markamız müşterimiz için ürettiğimiz hizmet ve kalitenin ifadesidir. Müşteri bağlılığını sağlar ve bunu ölçümlemek için çözüm yaratır.
Sismak’ın markalaşma yolculuğunu ise şöyle ifade edebilirim:
Bir iki tezgah ile başlayıp, büyüyen bir üretim.
“Direksiyon kutusunda” dünyaca tanınan yüzde 100 Türk bir marka; sektörde yerli bir firma olarak kaliteden ödün vermeden her zamanki kararlılıkla yürüyen bir imaj.
Belki şu anda bir iki cümle ile özetliyoruz ama otuz yılı aşkın bir yatırım var. Üretmeye, ürüne, insana yatırım…
Daha öncede belirttiğim gibi, önce ürün. Müşteri isteklerine duyarlı, kaliteli, doğa dostu ürünler ve bu ürünlerin isminden tutun da rengine, şekline, söylemine dair ince ince çalışılmış kimlikleri; Markamız…
Sonuç; ürünümüzün markası ile çağrılması.
Şimdilerde devraldığım bu sorumlulukla, yaratılan güçlü markamızın sürekliliği için değişen, gelişen zamana ayak uydurmak için çalışmaya devam ediyorum.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz