BU SAYIDA INFOGRAFİK ARŞİV KÜNYE
Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiTT Çelikyay Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Ağaoğlu: “Fiyat odaklı ticaretten, değer odaklı ticarete geçiş sağlıyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 13.12.2017 07:57:00

Firmamızın meşakkatli ve uzun markalaşma sürecini, kısaca özetlemek gerekirse genel hatları ile TT Çelikyay olarak öncelikle değer konumlandırmamızı (value proposition) hem AFM hem de OEM kanallarında doğru yaptığımızı düşünüyoruz.

Günümüzde küresel şirketler kurulduğu ülkeden bağımsız, farklı lokasyonlarda üretim yapan bir iş modeli içinde kendi dinamiklerini oluşturmaktadırlar. Bu noktada firmaların ürünü nerde ürettiği değil ürünün alıcısına ne fayda sağladığı ön plana çıkmakta,  bu ne sorusu ise marka kavramı ile anlam bulmaktadır. Hizmet ya da mal arzında bulunan firmaların müşterilerine sağladığı faydalar ve verdiği sözlerin bir bütünü olarak düşündüğümüz marka algısı, ticaretimizin sürdürülebilir olması açısından kısa ve uzun vadeli firma stratejilerimizin odağı konumundadır.
Markalaşmanın yaratacağı en önemli farkın fiyat odaklı ticaretten, değer odaklı ticarete geçiş olduğunu düşünüyorum. Yarattığınız marka çatısı altında müşterilerinize sunduğunuz kalite, inovasyon ve “müşteri ihtiyacı doğrultusunda üretim” gibi başlıklarda sağladığımız faydalar ticaret modelimizi daha karlı ve sürdürülebilir kılmakta, buna ilave olarak yurt dışında Türk mallarına karşı bakış açısına pozitif etki yaratmaktadır.   
Firmamızın meşakkatli ve uzun markalaşma sürecini, kısaca özetlemek gerekirse genel hatları ile TT Çelikyay olarak öncelikle değer konumlandırmamızı (value proposition) hem AFM hem de OEM kanallarında doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini sürdürülebilir iş modelleri ve projeler ile karşılayarak mümkün olduğunca hızlı aksiyonlar ile ticaretimizi geliştirmeye devam ediyoruz.
Bunun sonucunda Türkiye dahil Avrupa’da toplam 4 ülkede AFM pazarında yerli ve yabancı rakiplerimizi geride bırakarak, pazar lideri konumuna geldik. Türkiye’de OEM kanalında ise pazar payımızı son üç yılda yüzde 110 arttırdık ve iyileştirmeye devam ediyoruz.

Cevher Group COO / Executive Committee Member Oğuz Özmen: “Technological developments are re-shaping the whole automotive industry”
03.09.2018
Alternate Text
Automotive Sector Manager Mehmet Şahintürk: “Technology is one of the most central and significant parts of our business”
27.08.2018
Alternate Text
Altan Hidrolik General Manager Tevfik Altan: “A know how that requires innovative strategies is the most important need of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
Aktaş Holding Board Member, Chief Executive Officer Sami Erol: “The sector has enough potential to create difference in global arena”
27.08.2018
Alternate Text
Dönmez Debriyaj General Manager Ahmet Coşkun: “Branding is vital to sustainable growth”
27.08.2018
Alternate Text
Doruk Automotion General Manager Gönül Kamalı: “Enabling manufacturers to use Digital Automation tools will generate great advantages in competitiveness!..”
27.08.2018
Alternate Text
Cadem Board Member and General Manager Saffet Çakmak: “Turkish automotive sector will keep its leadership in commercial vehicle segment”
27.08.2018
Alternate Text
Opaş Otomotiv Deputy Chairman Nurgül Uras: “The sector quickly adapts global changes”
27.08.2018
Alternate Text
Ditaş Sales Manager Mustafa Ertürk: “The policies supporting sustainable production should be developed”
27.08.2018
Alternate Text
Demisaş General Manager Emre Giray: “We are the biggest automotive production center in the world in terms of suppliers and producers”
27.08.2018
Alternate Text
Elatek Kauçuk A.Ş. General Manager Namık Elibol: “State Incentives support technological developments”
27.08.2018
Alternate Text
Maysan Mando General Manager Anıl Yücetürk: “Automotive has a significant share in achieving Turkey's future objectives”
27.08.2018
Alternate Text
TT Çelikyay A.Ş. Vice Chairman of Board Aslı Kısacık: “R&D and technological developments are at the focus of the sector”
27.08.2018
Alternate Text
TI Automotive General Manager Sezer Sönmez: “A new era, which is productive, quality and sustainable production focused, has started”
27.08.2018
Alternate Text
Turkish Automotive Sector
27.08.2018
Alternate Text
Kordsa CEO Ali Çalışkan: “Turkey is an important part of the automotive's global value chain”
27.08.2018
Alternate Text
BIAS Mühendislik General Manager Aydın Kuntay: “Technological Developments Create New Opportunities”
27.08.2018
Alternate Text
President & CEO, Toyota Motor Manufacturing Turkey Hiroshi Kato: “Environment Friendly Technologies is the most important topic of the industry agenda”
27.08.2018
Alternate Text
Mercedes-Benz Türk President & CEO Süer Sülün: “We are hardworking and passionate about our work since day one”
27.08.2018
Alternate Text
Haydar Yenigün, Ford Otosan General Manager: “Key to Continuity is Designing Innovative and High Valued Solutions”
27.08.2018
Alternate Text
E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz