Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiBIAS Mühendislik Genel Müdürü Aydın Kuntay: “Yazılım ve Test Cihazı Kabiliyetlerimiz Gelişiyor”

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 1.11.2018 09:41:00

Sıcaklık, nem, titreşim gibi çevresel şartlara dayanım testleri için de Bias TOSB Otomotiv Test Merkezi’mizdeki test altyapısını hazırlıyoruz. Saha testleri ADAS ve otonom araçların geliştirmesinde büyük önem taşıyor.

Gömülü sistemler ve elektronik geleceğin araçlarını daha rahat, daha güvenli ve daha akıllı yapacaklar. ADAS ve otonom araçların üretimi gittikçe artacak. Araçların tasarımı giderek daha karmaşık hale gelirken bu sistemlerin güvenilirliğinin sağlanması kritik olacak. Bu durum ürün geliştirme sürecinde mühendislik ve test ürün ve hizmetleri sunan firmamız için yeni fırsatlar yaratıyor. Ekip olarak kendimizi bu alanda geliştirmek için çalışıyoruz. Tasarım sürecinde bu sistemlerin geliştirmesinde yardımcı olacak sanal sürüş sistemleri, elektronik soğutma, çevresel test koşullarına dayanım gibi konularda yazılım, test ve ölçüm cihazı parkımızı geliştiriyoruz. Elektronik sistemlerin ve yazılımların geliştirme aşamasında denenmesi gerçekçi araç modellerinin sanal ortamda sunulması ve test edilmesiyle mümkün olabiliyor. Hedefimiz SIL, HIL ve sürücünün devrede olduğu sanal sürüş platformları ile müşterilerimize hizmet vermek. Bu sayede parça bazında geliştirilen elektronik sistemler, aracın bütününde nasıl bir davranış sergileyecek; henüz fiziksel olarak üretilmemiş bir araçta performansı ne olacak gibi soruların cevaplarını bulabileceğiz. ECU’ların testlerini yapabilecek test platformları oluşturmak için planlarımız var. Termal analizler ile geliştirilecek elektronik sistemlerin her türlü ortamda istenen şekilde soğutulmasının sağlanmasına yardımcı oluyoruz. Sıcaklık, nem, titreşim gibi çevresel şartlara dayanım testleri için de Bias TOSB Otomotiv Test Merkezi’mizdeki test altyapısını hazırlıyoruz. Saha testleri ADAS ve otonom araçların geliştirmesinde büyük önem arzediyor. Saha testlerini yapabilecek yazılım ve test cihazı kabiliyetlerimizi geliştirmek istiyoruz. Tüm bunları yapabilmek için güncel teknolojileri kavrayabilecek ve uygulayabilecek insan kaynağına ihtiyacımız var. İşin zorluğu bu konular yeni olduğu için gençlere yol gösteren tecrübeli personelin olmayışı. Gençlerin kendini geliştirmesine destek vermeliyiz. Yeni teknolojiler Türkiye için katma değeri yüksek ürünler üretmek için fırsatlar sunuyor.

E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz